Uyumlu Twitter Tavsiyesi

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4'de tizler için gerekli kablo yok arkadaşlar o yüzden fluencedeki olaydan farklı.

Ekranın olduğu çerçevenin sökülmesi çok basit kendim 2-3 defa söktüm 4-5 tane tırnak tutuyor zaten biraz çekince geliyor.

Ekranında 4 tane vidası var.Ses yapıcak vs hiç birşey yok zaten orda.

Ben önümüzdeki hafta hertz'in tizlerinden taktırmayı düşünüyorum umarım farkeder sesdeki kalite.ilerdede belki kapıdaki kolonları değiştiririm.

Taktırırsanız sonuçlarını bizimle de paylaşın.

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amfi vs bağlamıcaksanız kapı kolonlarına boşuna ellemeyin. Ses çok bozuk çıkıyor. Teyp çıkışları 4*20w çıkışa ne bağlarsanız bağlayın sesi bozuyor zayıf kaldığından. Pioneer 13cm kolon bağladık 80w kolonu çaldıramadı teyp. Üstündekiler zayıf olduğundan ses sonradan takılanlara göre çok daha yüksek çıkıyor.

Daha yüksek ses peşinde değilim basslar vs daha düzgün çalsa kısacası daha kaliteli olmasını istiyorum fakat siz denemişssiniz galiba mesajınızdan anladığım kadarıyla.Yani orjinallere göre ses kalitesi artmıyor mu demek istiyorsunuz?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bırakın artmasını ses çıkmıyor resmen. Teyp çıkışlarına ne kadar uyumlu kolon olursa randıman o kadar çok olur. 20-30w ı geçmeyecek kolonlar lazım ki onlarında üzerindekilerden farkı olmaz. Hatta üzerindekiler 5 yada 10w olması lazım.

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bırakın artmasını ses çıkmıyor resmen. Teyp çıkışlarına ne kadar uyumlu kolon olursa randıman o kadar çok olur. 20-30w ı geçmeyecek kolonlar lazım ki onlarında üzerindekilerden farkı olmaz. Hatta üzerindekiler 5 yada 10w olması lazım.

Aynı güçte fakat daha kaliteli hoparlörler taksak olmaz mı?20watt dediğiniz rms gücü değil mi?

20watt rms gücüne sahip bir hoparlör bulmakda ayrı bir dert açıkcası.

Son düzenleme:

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 w bile çok randıman almak için daha zayıf bir kolon şart. Aynı güçte ama daha derinlemesine bass sesi veren bir takım kolon şart. Zayıf bir mid takımı iş görür direk çıkışa bağlanırsa. Ben deneyip sonuçları paylaşırım. Ama o mid takımını alacak para bulmam lazım önce :D

Son düzenleme:

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 w bile çok randıman almak için daha zayıf bir kolon şart. Aynı güçte ama daha derinlemesine bass sesi veren bir takım kolon şart. Zayıf bir mid takımı iş görür direk çıkışa bağlanırsa. Ben deneyip sonuçları paylaşırım. Ama o mid takımını alacak para bulmam lazım önce :D

Deneyimlerin sonuçlarını bekliyorum abi yüksek ses peşinde değilim zaten daha kaliteli olsa yeterli ses benim için.Bass'ı düzgün vursun mid'i düzgün çalsın yeter.Bozmasında sesi...

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen gümbür gümbür değil bassı tizi tane tane olsun :)

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4'de tizler için gerekli kablo yok arkadaşlar o yüzden fluencedeki olaydan farklı.

Ekranın olduğu çerçevenin sökülmesi çok basit kendim 2-3 defa söktüm 4-5 tane tırnak tutuyor zaten biraz çekince geliyor.

Ekranında 4 tane vidası var.Ses yapıcak vs hiç birşey yok zaten orda.

Ben önümüzdeki hafta hertz'in tizlerinden taktırmayı düşünüyorum umarım farkeder sesdeki kalite.ilerdede belki kapıdaki kolonları değiştiririm.

Hertz in 2 cm lik mi 2.5 cm lik olanlarımı takıcaksınız bende Focal takmayı düşünüyorum