Uzmanlarımıza bir kaç soru

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhabalar arkadaşlar aracım ile ilgili 3 sorun için sormak istiyorum.

1- Sol sinyal verince ve frene basınca Multimedya ekran android ekranım aydınlatması yanıp sönüyor ve ışıkları gidip geliyor neden yapabilir?

2- araç ile seyir halinde iken yol sesi veya lastik sesi çok fazla geliyor uğultu bu normal mi?

3- Bir de araç rot balans yapıldı ama sürekli direksiyon sola çekmek istiyor yani düz yolda hep sağ sağ yapmak zorunda kalıyorum bu neden olabilir?

cevaplarınıza ihtiyacım var çok teşekkürler

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Burak bey öncelikle geçmiş olsun. Sorularınıza bildiğim kadarıyla yanıt vereyim.

1- Aracınızın Multimedya enerjisi yanlış yerden alınmış olabilir veya aracınızın iç kısmın da enerji yetersiz geliyor olabilir. Ölçerek bakmak gerekiyor. Sağlam bir ustayla araştırmanız gerekiyor.
2- Kullandığınız lastik markası nedir ? Lastikler kaç yıllıktır ? Kışlık veya yazlık hangi lastik tipini kullanıyorsunuz ? Bu bilgileri söylerseniz yorum yapmamız kolaylaşacaktır.
3- Ustayı değiştirin, muhtemelen rot-balans ve direksiyon ayarınız düzgün yapılmadı.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
3. şıkka ilaveten , direksiyona birisi asılıyor gibi oluyorsa ve toplamakta zorlanıyorsa amortisör bilyalarına baktırın.Öndüzenci onu fark etmez.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Burak bey öncelikle geçmiş olsun. Sorularınıza bildiğim kadarıyla yanıt vereyim.

1- Aracınızın Multimedya enerjisi yanlış yerden alınmış olabilir veya aracınızın iç kısmın da enerji yetersiz geliyor olabilir. Ölçerek bakmak gerekiyor. Sağlam bir ustayla araştırmanız gerekiyor.
2- Kullandığınız lastik markası nedir ? Lastikler kaç yıllıktır ? Kışlık veya yazlık hangi lastik tipini kullanıyorsunuz ? Bu bilgileri söylerseniz yorum yapmamız kolaylaşacaktır.
3- Ustayı değiştirin, muhtemelen rot-balans ve direksiyon ayarınız düzgün yapılmadı.
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.
.
185 65 15 continental lastiklerim var ama arka ve ön yer değiştirildi. Ön lastikler şuanda iyi durumda dişli yani arkadan geldikleri için. 4 mevsim lastikler.
.
Son bir hata daha ortaya çıktı airbag sargısı değişecek dediler çünkü hiz sabitleyici sol sinyal verince kendini kesiyor. Ve sol sinyal verince de multimedya ekranının ışıkları gidip geliyor.qcaba diyorum airbag sargisi bunların hepsini tetikliyor olabilir mi ?
.
Rot balans evet olabilir çünkü lastikler yer değişince ve sonrasında baktığımız da balans yapılmamış kurşun bile takilmamisti demek ki yeniden rot qyari yapılacak.

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Burak hocam lastiklerinizin üretim yılı nedir ? Örneğin benim kışlık snowmaster lastikler sanırım kurumuş resmen uğultu rahatsız ediyordu, yazlık lastiklere geçtiğimde araba kendine geldi sessizlik abidesi oldu.

• Beğen
Tepkiler: burakkorull

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
üretim yılına bu akşam bakacağım. fakat sormak istediğim şudur artık kafam ambale oldu arka arkaya geldi hepsi. lastik uğultusu sesi ile diğer rulman sesi nasıl ayırt edilir? veya lastikten başka iç aksamda gelebilecek olan ses rot başı alt takım vuruntu hariç ve ayrıca 4 lastik değil de 2 lastik ön değiştirsek sorun yaratır mı? çok teşekkürler.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Burak hocam lastiklerinizin üretim yılı nedir ? Örneğin benim kışlık snowmaster lastikler sanırım kurumuş resmen uğultu rahatsız ediyordu, yazlık lastiklere geçtiğimde araba kendine geldi sessizlik abidesi oldu.
dün akşam baktım 4817 yazıyor sanırım 2017 yılının 48 cı haftası ve uzun zaman olmuş ben değiştirmemişim.