uzun - kısa far geçiş kolu

rocksinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Clio 3 2008 aracımda uzun - kısa far geçiş yapan kol bazen geçişleri yapmıyor. çok sıkı üstten kolu çekerseniz geçiyor. bu da sellektör yapma vs yi zorlaştırıyor. siz de böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

GeCCe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Bende bi clio 3 alarak aranıza katılıp forumu kurcalamaya başladım... Bahsettiğiniz kol ile ilgili şöyle bir deneyimim oldu; uzun-kısa far geçişlerinde temassızlık diyebileceğim bir sorun vardı hali ile sellektör vs. de yapılmıyordu. Kol bozulmuş anlayacağınız... Bu kolun orjinali 400 tl civarında bir ücretmiş... 200 tl ye tamir ettirdim(kalorifer fanı ile ilgili ufak bir işlem de dahil) şu an sorunsuz çalışıyor ama tekrar bozulmaz diye dua ediyorum zira 400 tl bir kol için ciddi bir para. Bir oto elektikcisine göstermeniz gerekecek sizin de muhtemelen...

rocksinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba. araçları sanayiye götürmek bir dert, yaptırtmak ayrı dert, geri almak ayrı bir dert. yeminle bıktım artık sanayiye gitmekten.

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba. araçları sanayiye götürmek bir dert, yaptırtmak ayrı dert, geri almak ayrı bir dert. yeminle bıktım artık sanayiye gitmekten.
Hocam eliniz yatkınsa forumda bir arkadaş yapmıştı, dikkatlice söküp kontak spreyi ile güzelce temizlerseniz sorun çözülüyor bir deneyin isterseniz. Orjinal kol 341 TL dir bunu da belirteyim.