Uzun-Kısa sorunu

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bizim old kangooyla, uzunları yaktıktan sonra kısaları yaktığımızda bazen kısaların yanması 1sn yi buluyor. Yani tamamen kapanıyor ve 1 saniye sonra yanıyor. 1500 km sonra balata için servise gittiğimde gösterceğim zaten de şimdiden bi sorayım dedim, neden kaynaklanıyor olabilir bu?
Sellektör yaktığımızda başımıza gelmedi ama her zaman olmasa da bazen, uzunları yaktıktan sonra kısaları yaktığımızda, tamamen kapanıyorlar 1-2 saniye sonra yanıyorlar.

Bir de sol sis farı sürekli patlıyor. Beyaz ampulü taktırırken, adam duya tam oturtmamış ampulü ve duy yanmış. Servisteki elektirikci önce dediki, komple tesisat döşenmesi gerekiyor, sonra beyaz olduğunu görünce ampulün, "adi ampulü takıyosun, patlar tabi dedi" Adi ampul dediği ise osram. Farlarımda yıllarca kullandım. Ama staj döneminden tanıdığım için ustayı, iş yapmayı sevmeyen birisi. Belki de başından salıyordur bizi diye düşündüm. Bu sefer gittiğimde servis müdürümüzle bir görüşme yapmam gerekecek. Bu yüzden öncesinden öğrenmeye çalışıyorum, sadece duy bulunmaz mı? komple tesisatı mı değiştirmek gerekiyor?
Bu arada duyun yandığına eminiz dışarıda başka bir usta da duyun yandığını söyledi.

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazı yazınca çok uzun yazıyorum demi? ıslık

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Duy değilde komple sis lambası değişir,uzundan kısaya geçişteki problem röleden kaynaklanabilir...

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle yapacam zaten Atakan.
Saol Mustafa abi. Bakalım zaten muayene de yaklaşıyor. Çıkartıp temiz temiz girelim muayeneye.