Uzun kullanim ile ilgili sorularim var

sefacanturk54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar clio 4 satın almayı düşünüyorum.Öncelikle çok sakin araç kullancısı olduğumu, şehir içinde bile fren yapmadan mümkün mertebe araç kullandığımı söylemeliyim. Uzun yolda Amasya Sakarya arası gitmeyi düşünüyorum sizce yakıt ve yedek parça olarak fluence ile arasında çok fark olur mu ? Bagaj olarak fluence her türlü yeter bana ama yakıt da clio sanırım daha makul durumda. Buradan alacağım bilgiler doğrultusunda araba alacağım şimdiden teşekkürler.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt olarak Clio - Fluence karşılaştırmak gereksiz. Clio daha az yakacaktir ama Fluence de ona yakın degerlerdedir diye düşünüyorum. Kasa olarak bakın.

sefacanturk54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğim gibi çılgınlar gibi virajlara girmiyorum uzun yol yapıcam ve hızım max 110 olucak. Gidiceğim yol inişli çıkışlı belki gitmişinizdir hangisi daha makul yakar onu merak ettim.

cennker82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski 1.5 dci edc 2012 Fluence kullanicisı yeni clio 4 1.5 dci edc kullanıcısıyım..Aynı guzergah uzerinde hem Fluencem ile hem cliom ile sürüş yaptım...
Fluence'nin 5.1-5.4 ortalama yaktığı yerde clio 4.3-4.6 gibi degerler yakaladim.Clio ilk bakimi yapılmadı..Şuan 7300 km'de.Yapıldiktan sonra 4 gibi olacağı kanaatindeyim.Guzergah aynı cumartesi günü işe giderken 70 km'nin 50'si trafiksiz 90 km hızla hız sabitleyiciyle yapildı..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence anlattiginiz kullanima göre her iki araçta da yakıt olarak benzer degerleri yakalarsiniz. Siz oncelikle hangi amacla kullanacaginiza karar vermelisiniz. Yani cusse olarak ve iç mekan olarak ciddi farklar var iki araç arasinda. Genis bir araç isterseniz tabi ki fluence. Yok o kadar genis araca gerek yok derseniz clioda isinizi gorur. Geçen sene istanbul bursa arası bagajli ve 4 kişi ile 3.9 yakmistim ortalama 80 km hız veriyordu bilgisayar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yakıt önemli ise Clio
Bagaj ve iç hacim derseniz Fluence
İki araçta 1.5 DCI ile sınıfının en az yakanları diyebiliriz.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir

sefacanturk54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi için teşekkürler. Şehir içi fluence 6-7 diyebilirmiyiz ozaman ?

sefacanturk54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yol kullanıcam. Fluence nin şehir içi yakıtı ürkütüyor illakş şehir içinde de kullanıcam ama yılda 5-10 bin arası kullanırım . diğer bilgi veren arkadaşlara teşşekkür ediyorum tek tek yazmadım kusura bakmasınlar