Uzun Yol Tecrübeleri Hakkında

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Dostlar Haftasonu İzmir- Ankara- ve dönüş olmak üzere bir seyahat ettik.49.88 litre yakıt aldım ve git gel 46 litre yakıt tükettik ekranı sıfırlamıştım 3.8lt/100 Km yazıyor 415 liraya depo doldu.sanırım iyi bir tüketim olmuş sizce ?

Ayrıca bir sorunumuz var sizlerden yardım istiyorum
.
Afyon ve sonrasında gece -8 gördük fakat kalorifer yönlendirme yukarı vucuda dogru idi ama alttan pedal kısmından çok soğuk yedik ve üşüdük böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu ? yada ne yapmak lazım bilen var mı ?

şimdiden teşekkürler.

zafermac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın modeli ve yılı nedir

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
2014 Model 1.5 dizel Joy paket

Hoya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene Ocak ayında Ankara’ya giderken biz de çok üşüdük. Fanı ayaklara ve ön cama verdik, buğu olmaması için ön cama vermek zorundayız, onun ısıtması da sırf ayağa verme modu kadar kuvvetli değil. Arkada oturanlar ayaklarını yukarı toplayıp battaniyeye sardılar ama önde oturanların ayakları dondu. Sanki arabanın altı delinmiş gibi soğuk geliyordu.

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt tüketimin çok çok iyi. Ben uzun yolda en fazla 5 litreye inebildim, 90ı pek geçmedin sanırım..

Diğer konu da, petek temizliği yaptırdın mı hiç daha önce? Benim de bu kış petekler serin üflemeye başlamıştı petek temizliğinden sonra düzeldi, bacaklarımı da ısıtır oldu demekki ordan da soğuk geliyomuş.

Merhaba Dostlar Haftasonu İzmir- Ankara- ve dönüş olmak üzere bir seyahat ettik.49.88 litre yakıt aldım ve git gel 46 litre yakıt tükettik ekranı sıfırlamıştım 3.8lt/100 Km yazıyor 415 liraya depo doldu.sanırım iyi bir tüketim olmuş sizce ?

Ayrıca bir sorunumuz var sizlerden yardım istiyorum
.
Afyon ve sonrasında gece -8 gördük fakat kalorifer yönlendirme yukarı vucuda dogru idi ama alttan pedal kısmından çok soğuk yedik ve üşüdük böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu ? yada ne yapmak lazım bilen var mı ?

şimdiden teşekkürler.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Petek temizliği yapmadım hayır alındığı gün gibi her şey bu bakımda söyleyeceğim not aldım çok teşekkür ederim.

mrtcndrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 ocak günü Afyon-İzmir Clio 0.9 Tce Benzinli aracım ile 4 Lt/100 Km ortalama ile geldim. 29 aralık İzmir-Afyon 3 saatte ulaştım, ortalama hızım yüksek yoğun trafik vardı. Açıkçası onaylamasam da baya hızlıydım 7Lt/100 km ortalama ile gittim. aracın yakın tüketiminden aşırı memnunum. Performans istendiğinde üzmüyor... Isınma işine gelince buğu işine dikkat ederek, ayaklardan ısınmaya çalışmak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. ısınan hava yükseliyor neticesinde dolayısıyla sadece cama verdiğiniz zaman baş kısmı çok sıcak ayak kısmı ise üşüyor, aynı şeyleri bizde yaşadık.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bakalım nasıl bır care buıacağız ılk bakımda anlatacağım ustama.