Uzun yola çıkmadan yapmam gerekenler

Cevat1101

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.Allah nasip ederse hayırlı bir iş için önümüzdeki hafta izmir'den Erzurum'a gideceğim. Tahmini gidil dönüş 3000km yol yapacağım.Arabam sıfır daha 659km de sizce yola çıkmadan önce neleri kontrol etmeliyim.servise gitmeme gerek var mı ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.Allah nasip ederse hayırlı bir iş için önümüzdeki hafta izmir'den Erzurum'a gideceğim. Tahmini gidil dönüş 3000km yol yapacağım.Arabam sıfır daha 659km de sizce yola çıkmadan önce neleri kontrol etmeliyim.servise gitmeme gerek var mı ??

Allah yol açıklığı versin. Yağ, su ve lastik basınç kontrolü yapmalısın. Bunların yanında tüm lamba ve fren kontrollerini yapmalısın. Hissettiğin en ufak bir şeyi ustasına veya servisine göstermen de fayda var. İyi yolculuklar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kaputu kaldırıp motor suyuna ve yağ seviyesine bak, lastik havalarını normal değerlerinin 2 psi üzerinde tut, aracın sıfır dahi olsa kontrol etmende fayda var...

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

birde cam suyuna bak derim eksikse mutlaka tamamla...

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım hayırlı yolculuklar. Araç sıfır olduğu için otobanda 3000 devir üstüne çıkmaman gerekir diye biliyorum.
Bu arada bende 2015 Dacia Lodgy Lauratte 5 kişilik araba aldım. Üzerinde standart radyo var. Acaba bu radyonun ekranında zaman saatini gösterebilirmiyiz. Uğraştım olmadı. Yol bilgisayarında saat var ama ben radyoda da olsun istiyorum. Bilgilerinizi bekliyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Arkadaşım hayırlı yolculuklar. Araç sıfır olduğu için otobanda 3000 devir üstüne çıkmaman gerekir diye biliyorum.
Bu arada bende 2015 Dacia Lodgy Lauratte 5 kişilik araba aldım. Üzerinde standart radyo var. Acaba bu radyonun ekranında zaman saatini gösterebilirmiyiz. Uğraştım olmadı. Yol bilgisayarında saat var ama ben radyoda da olsun istiyorum. Bilgilerinizi bekliyorum.
İki yerde birden zaman göstergesi çıkmıyor...

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARacınız sıfır ise kesinlikle yetkili servisde 1-2 saatinizi alır almaz ama gerekli tüm kontrolleri yaptırın sonuçta ücretsiz check up yapmaları sıkıntı olmaz.

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah usta sağol. Ben aslında şundan merak ettim. Daha önce bende clio vardı ve radyoda saati gösterememiştim. Sonra servis ne yapıp edip göstergede saati göstermişti. Onun için sordum.

Cevat1101

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim arkadaşlar.yağ,su,cam suyu ve lastik basınçlarını kontrol edip yola devam inşallah.

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yetkili servise gösteriyorum hemen adamlar sağolsun ücret bile almadan bakıyorlar eksikleri varsa söylüyor bende giderip yola çıkıyorum. 500 km Üstü servis gerisinde rutün bakılması gerekenleri ben bakıyorum yağına suyuna lastik basınçlarına vs vs...