Uzun yolda arıza lambası yanma- sönme

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Az önce istanbul - eskişehir arası clio4 1.2 joy benzinli ile ( lpg yok ) uzun yol yaptım. Arabam 2013 model 68.000 de ilk sahibiyim. Bozüyük ü geçtikçen sonra 5. Viteste normal hızda giderken bi anda göstergede arıza lambası yandı. Birde benzin göstergesinin altındaki esc ığışı yandı. Mesaj kutusunda aracı kontrol ettirin , esc kontol ettirin, yokuş kalkış kontrol ettirin vs şeyler yazdı. Ama arabanın gidişinde hiç bir sıkıntı yoktu. Polis çevirmesi için sağa çektim stop ettim. İşim bittikten sonra çalıştırdım yine aynı uyarılar devam ediyor. Derken 10-12 km ileledikten sonra tüm lambalar ve uyarılar söndü. Şu an bişe yok. Neden olmus olabilir? Sizce yarın servise göstereyimmi ? Arabanın gidişi herşeyi pamuk gibi. Ama bu olay geldi basıma. Fikrini belirten herkese tesekkür ederim.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışın çok durduğu için akü problemini çok duymuştuk bu hatalarda hatta benimde başıma gelmişti ama bu değişik bir durum bence müsait olursanız yarın serviste bilgisayara bağlatın hem bizde bu duruma hazırlıklı olmak şansı yakalamış oluruz sayenizde bilgimiz olur

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce servise gittim. Araç cihaza baglandı. Usta geçici olarak 1. Ve 3. Silindirde yanma tespit edildigini , arızanın silindigini söyledi. Nedenini bilmiyorum ama benzinden olabilir dedi. Fiziksel mekanik olarak hic bir şey yoktur dedi. Zaten kalıcı hasar olsa silemezdim dedi..kağıt verdi kağıttada arıza yok gözüküyor.. Arabanın gidişi pamuk gibi. Bişe yok dedi yolladı yani. Ama moralimi çok bozdu. 1. ve 3. Silindirde yanma arızası nedir ne demek bu biri açıklarsa çok sevinirim..

Son düzenleme:

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sebebin iki nedenden kaynaklanabileceğini düşünüyorum çünkü başıma geldi. 1- ateşleme sisteminde problem vardır yani buji buji kablosu ya da en kuvvetli ihtimal olarak ateşleme bobini. Bende de yanlış ateşleme diyordu iki silindirde ateşleme sistemini komple değiştirdim düzeldi. 2. Sebep subab ayaridir. Çok uğraştım boş beleş ustalarla. Ha şu da var kötü yakıtta yapabilir süreçte degerlendir. Dediklerimi dene. Allah kolaylık versin...