Vanalı egzoz patlaması?

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler aracımda vanalı egzoz var açık kapalı farketmiyo egzoz ısınınca viteste ayağını gazdan çektiğinde çok tatlı bi patırdama oluyor bu neden oluyor? orjinal egzozda yok da vanalı veya performans egzozlarında ısınınca neden böyle oluyor? Hani sorun olarak değilde neden patladığını merak ettim :) egzoz gazının daha rahat dışarı çıktığı için mi acaba

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler aracımda vanalı egzoz var açık kapalı farketmiyo egzoz ısınınca viteste ayağını gazdan çektiğinde çok tatlı bi patırdama oluyor bu neden oluyor? orjinal egzozda yok da vanalı veya performans egzozlarında ısınınca neden böyle oluyor? Hani sorun olarak değilde neden patladığını merak ettim :) egzoz gazının daha rahat dışarı çıktığı için mi acaba
Bu sesi yakalamak için çok uğraşanlar var tadını çıkar :cool:

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzostun İçi Kurum Bağladıkça Dahada Güzelleşir Ses.Hatda Özellikle 2.3üncü Vitesde 5Bin Devire Kadar Bastıktan Sonra Vitesi Boşa Almadan Seri Seri Gaza Çok Hafif Basıp Çekersen Dahada Fazlasıyla Çıkar :)

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu, motorun avans değerlerinin çok iyi olduğunun bir göstergesidir.

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler :) sağolun

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal Egzoz'da Bir Şey Duyamazsın Ama Vanalı - Spor Egzoz'da Motorun İşleyişini Duyarsın.
Bu Ses İçin Millet Kit Taktırıyor, Keyfini Çıkar :eyv

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de gaz kesince sıcak yada soğuk farketmiyorum 3-4bine çıkıp gaz bıraktığında patır patır ötüyor. :)
Bana söylenilen orta susturucumun olmadığı için miş.
Egzosum R11 turbo düz boru. Ucunda silencerlı yed marka son susruturucu.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elbette, katalizör ve susturucular bu sesi keser. Ancak dediğim gibi, patlama uzun ve çok sık ise motor avans değerleriniz yüksek, fakat normal eşit saniyeli bir pıtırtı varsa avans değerleriniz düzgün demektir.

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizde orta susturucu var son susturucu vanalı..genellikle düşük devirde ayağını yazdan çekince pam pam pam pam ediyo :D çok güzel bea egzozu satcaktım sırf bu yüzden vazgeçtim valla :aytuğ