Varta mı ? / Bosch Mu ? / İnci mi ? / Mutlu mu ?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[/IMG]

MERHABA ARKADAŞLAR AZ ÖNCE RESİM DEKİ AKÜYÜ 470 TL KARŞILIĞINDA SATIN ALDIM VE YARIM SAAT - 40 DK KADAR TURLADIM ( 2014 MODEL FLUENCE 1.5 DCİ EDC araç )

HEMEN BELİRTEYİM RENAULT UN BU ARABAYI 60 AH İLE SATMASI ÇOK AYIP ÇOK !

İLK KALKIŞ TİTREME VE VURUNTU SORUNU
İLK KALKIŞ KAVRAM SORUNU
KARARSIZ VİTEŞ GEÇİŞLERİ ANINDA ORTADAN KALKTI . MOTOR SESİ BİLE DEĞİŞTİ ( YA DA BEN OKADAR MUTLU OLDUM Kİ MOTOR SESİNİN BİLE DEĞİŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM :) )
HUSUSTA BİLGİ PAYLAŞAN HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM.
SAYGILARIMLA

Hayırlı olsun. Bakımsız araç arıza verir.
Aracınıza iyi bakın.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar akü, antifiriz ya da yağ ihtiyacı olan arkadaşlarımız varsa bugün hepsiburada da baya indirim var bakabilirler örneğin 74 ah varta akü 365 tl ye düşmüş daha bir hafta olmadı baktığımda 565 tydi, iyi günler herkese.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar akü, antifiriz ya da yağ ihtiyacı olan arkadaşlarımız varsa bugün hepsiburada da baya indirim var bakabilirler örneğin 74 ah varta akü 365 tl ye düşmüş daha bir hafta olmadı baktığımda 565 tydi, iyi günler herkese.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üç gün çalıştırmadım aracı, bugün hastaneye gidecektik araç çalışmadı, önce titredi sonra ekranda bir kaç hata verdi, antipatinaj,elektronik direksiyon vs. Takviye ettikten sonra çalıştı araç ve hata vermedi.Akü değişim zamanının sinyali mi bu. Araç 2014 icon 110 luk 6 ileri manuel. Baktığımda 60 ah lık akü, şimdi ben nasıl bir akü takmalıyım, uyumlu (en-boy-yükseklik) ve amper bakımından marka ve model olarak tavsiye edeceğiniz bir akü var mıdır. Son olarak muhtemelen pahalı bir fiyat ile karşılaşacağım, güvenilir bir internet sitesi var mıdır.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üç gün çalıştırmadım aracı, bugün hastaneye gidecektik araç çalışmadı, önce titredi sonra ekranda bir kaç hata verdi, antipatinaj,elektronik direksiyon vs. Takviye ettikten sonra çalıştı araç ve hata vermedi.Akü değişim zamanının sinyali mi bu. Araç 2014 icon 110 luk 6 ileri manuel. Baktığımda 60 ah lık akü, şimdi ben nasıl bir akü takmalıyım, uyumlu (en-boy-yükseklik) ve amper bakımından marka ve model olarak tavsiye edeceğiniz bir akü var mıdır. Son olarak muhtemelen pahalı bir fiyat ile karşılaşacağım, güvenilir bir internet sitesi var mıdır.

Benim arac otomatik olduğundan ben 72 amper varta aldim. Size de tavsiye ederim oldukca memnunum. Eski akum saglamdi sanzimani yola getirmek icin degistirdim ben. Montaji dahil eskiyi verio vartayi almambana 275 liraya mal oldu yaklasik 1 sene kadar önce.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepsiburada da hala varta aküler indirimde 60 lık 350 370 civarı 74 lük var birde sanırım o da 470 civarı şu anlık en uygun orada gördüm yine araştırmak gerek

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca ebat olarak uygun mu, bide kargo sırasında bir problem yaşanır mı.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda resim paylaşılmış üstte yer alıyor orda e 11 kodlu varta akü var ondan bahsediyorum uyumlu oluyor araçlarımıza

EKE86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 2 hafta önce akü artık soğuk havada marşlarda sinyal verdiği için değiştirdim. Varta almak için gittim fakat gittiğim yerdeki arkadaş sağolsun baya yardımcı oldu. Vartanın sulu olan aküleri 320 liraydı onun yerine kuru olan delphi, bosch ya da servisin kullandığı exeid (yanlış yazmış olabilirim) önerdi ve sulu akünün bu motorlarda bir süre sonra kaynama yapma ihtimali olduğunu söyledi, ne kadar doğru bilemiyorum. Bunların içinde de delphinin bir değerinin diğerlerinden düşük olduğunu söyledi, elektrikten pek anlamam. O yüzden bosch aldım 350 liraya. Benim araç Clio 3 euro 5 dci. Değişimden sonra direksiyon yumuşadı, ilk kalkışta titreme vardı o büyük oranda azaldı (baskı balata sağlam) ve marşlar normale döndü. 30 - 40 lira için kuru yerine sulu tercih etmeyin derim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi