Ve Duman Sorunuu!! Mutlu Son!

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun acar motorun, iyi günlerde kullan kardeşim.....:eyvAklıma takıldı motor sıfır yapılınca, yeni araçtaki gibi rodaj dönemi oluyormu beyaa?:soru
Rodaj konusunu bende pek bilmiyorum fakat aracı zorlayan biri değilim hani sakin kullanırım genelde. Teşekkür ederi hayırlı dileğin için
Karadan Korfezi Dolasarak Gitsen Daha Ekonomik Olur İstanbul Bahcelievlerden Balikesir Merkez 400 Km 1 Depo Mazot Artiyor Bile Gidip Dondugumde
teşekkür ederim kaç saate gittin peki

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otobüs İle 5 - 5.5 Saat Gibi Bir Sürede Gittim Ben Bahçelievler - Balıkesir Arasını Araba İle 3.5 - 4 Saat Gibi Bir Sürede Varılabilir :eyv
teşekkürler arkadaşlar pazar sabahı 5 te yolcuyum :D

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bu mutlu anımı sizinle de paylaşmak istedim :) Aracımda duman atma problemi vardı yeni motor yapmama rağmen sorun segmanlardanmış parça hatası varmış biilr kişi raporuydu falan baya uğraştırdı beni ama sonunda halloldu o parçanın bozmuş olduğu diğer parçalarla birlikte komple yeni parçaları fabrika hatası nedeniyle yenilediler:) Çok şükür canavar gibi şimdi oğlumm :)

Şimdi size bir sorum olacak hazır araçta canavar gibiyken ben bir uzun yola çıkmak istiyorum daha doğrusu ne zamandır aklımdaydı ama malum sorunlar ertelettirdi. Ben İstanbul'dan Balıkesir'e gitmeyi planlıyorum. Aklımda Ümraniye'den Pendik oradan feribot ile Yalova Yalova'dan da Orhangazi Gemlik ve Bursa'ya girmeden(yeni yol yapılmış otoban öyle dediler) Balıkesir'e gitmek istiyorum. Tarifte hatalar olabilir tabi ilk defa gidicem. Benim sorum daha önce giden var mı gittiyse ne kadar bir maliyet çıktı. Ya da tahmininiz nedir? Veya Alternatifi var mıdır? Konaklamayacağım. Cumartesi geceden çıkmak istiyorum yola pazar günü orda olup pazartesi sabahı gibi de dönmek istiyorum yani ne kadar erken gidersem o kadar iyi bu durum karşısında bi fikri olan paylaşırsa çok sevinicem vallahi :) saolun şimdiden :)

abi aracı rölantide falan çalıştırınca da duman atıyomuydu yoksa giderken tam gaz yapıp arkana bakınca duman mı görüyordun.bide araçta yağ eksiltme var mıydı ?

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi aracı rölantide falan çalıştırınca da duman atıyomuydu yoksa giderken tam gaz yapıp arkana bakınca duman mı görüyordun.bide araçta yağ eksiltme var mıydı ?
Kardeş yağ eksiltme yoktu rolantide veya boş gaz verince problem yok sadece giderken deviri sıkştırınca atıyodu çok büyük aşırı bi duman değil ama olacak bi duman da değildi yani sıfır motor hiç atmaması gerekir motor sıcaklığı yerine geldikten sonra. Ama bizim ki her türlü atıyodu problem vardı yani. Sende de mi sıkıntı var yoksa

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun Allah başka dert göstermesin rodaj var evet ama fazla sıkıştırmıyormuşunuz zaten sorun yok.Karadan gidin bence hem daha zevkli hem daha ekonomik

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim kangoda örneğin 3. veya 2. viteste aniden gazı köklüyünce arkaya baktığımda baya bi duman atıyor.ama dumanı gündüz göremiyorum.ben yakıt tam yanmadığı için siyah duman atıyor diye tahmin ediyorum.ama hiç servise sormadım.

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 Saati Buluyor Acelesiz Gidiyorum Cunku3.5 Saatte Komple Karadan Gitmek Zor Radar Var Her Tarafda
Saol bilgilendirdiğin için :)