Ve yine alt takimlardan gelen tikirtilar tikirtilar tikirtilar....

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba...Clio 1.2 joy 20 bin km dir kullanıyorum...Aracı ilk aldığımdada tıkırtılar vardı yapılan bir sürü işlemden sonra da tıkırtılar tekrar başladı..:sinirli Bu 20 km süre zarfında direksiyon kutusu, viraj demiri ve lastikleri,z rotlar, amortisör kuleleri değişti...fakat nafile...önden yine tıkırtı sesi gelmeye başladı...direksiyonu sağa sola çevirirken gıcırtı sesinden dolayı amortisör kuleleri değişmişti..gıcırdamalar tekrar başladı...Bu işlemler garantiden yapılmıştı..şimdi garantide bitti...Artık bir şekilde dışarda halletmeye çalışcam...Fakat bu tıkırtı gerçketen canımı sıkıyor.Yani 20 bin km de bir direksiyon kutusumu değiştireceğiz biz??

dr_akin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
epey masraflı olsa gerek. Üzüldüm

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bu tıkırtı sorunuyla uğraşıyorum.Yetkili servis birşey yok diyor..Alt takımlar sağlam..Özel servise gittim gerçekten çok ayrıntılı baktılar denediler vs ama yine bir sonuç yok.Bu tıkırtı sesi sadece bozuk yollarda değil beton asfalt yolda bile çıkıyor.özellikle düşük hızlarda daha çok duyuluyor.Cidden ne yapacağımı şaşırdım..Benzer problem yaşayan arkadaşlar varmı aceba?

ufkutk61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon Kutusundaki Boşluktan kaynaklanıyor.Aynı Sorunları bende yaşadım serviste çözüm alamadım.Artı Direksiyon Sayesinde Ses sorunu çözüldü.