Veletleri ne yapmali

halimaduy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayağı yamuk cin çarpmış gibi topu kale yerine arabama isabet ettiren anasının babasının dünyanın ...... sını yemiş gibi rahat olması..tiplerinde meymenet olmayan veledi zinanında veletleri kafalarında beyin yerine b... taşıyan ar namus bilmez ahlaktan, imandan saygıdan uzak bu veletleri sülaleleriyle birlikte ne yapmalı arkadaşlar ağzınıza gelen en egzantrik cümleleri kurmanızı bekliyorum Allah rızası için bu insan artıkları başkasının malından ne ister çalışıp okuyup namusuyla evinde otutmak çokmu zor ki şeytanın peşine takılıyorlar ...
Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın ..

gencemin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sokaktaysa araba ne yapsaniz bos.eski arabamda bırakın çocukları koca koca adamlar aracın tamponlarina vura vura hal değiştirmişti.simdi bu adamların çocukları var.sadece sinirimizi bozariz.bunun yerine imkan varsa arabayı ücretli otoparka çekmek.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türkiye şartlarında çok normal. Küçüklüğümüzde biz de komşularımızın arabalarına istemeden de olsa top vurmadık mı?
Cam kırmadık mı? Çarpık kentleşmenin içerisinde çocuklarımıza yeterli oyun alanını ayırabildik mi?
Bence bunları sorgulamalıyız. Eski oturduğum bölgede araç parkettiğim yerde çocukların top oynadığını gördüm. Hatta birkaç kere ön farlarıma doğru geldi top. (Farlarımın kıymetin buradaki herkes bilir)
Ben çocuklara birşey söylemeden aracımı başka biryere parketmeye başladım.
Çocukların bir suçu yok. Oyun oynayacakları yer yok.
He gelir arabayı hususi çizer, lastiğini indirir vs. tamam.
Evde çocuk büyümez. Elinde tablet pc, tv de envai çeşit çizgifilm kanalları ile bu iş olmaz. Android gibi yetişir çocuk.
Çocuk düşecek kalkacak koşacak zıplayacak. O sadece çocuk..

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada çocukların bu durum karşısındaki gevşekliği ailesinin gevşekliğindendir.
Yine çocukların bir suçu yoktur.

halimaduy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde çocuk olduk daha sonra büyük olduk..
Çok şükür elalemin malına zarar verecek kişilik haklarına saygısızlık yapacak vaktimiz olmadı iyiki de olmamış.. (300 metre ilerde halka açık top sahası var bedava oyun parklarıda var terbiye almamış çocuk çok tehlikelidir cezaevlerinde mezarlarda bir sürü ziyan olmuşlar var herkes sayhılı anlayıilı olsa tamam bunun yaşla ırkla inançla ilgisi yok insanı hayvandan ayıran saygı, hoşgörü, güzel ahlak, elimizden geldiğince iyi şartlarda eğitim vs..tabi çocuğunu sokağa bırakan ana babalarda var çocuklarına araba çarpsa cenazeye ancak yetişirler o kadar sorumsuzkar yani .. Çok şükür kimse bizden şikayetçi olmadı temelimiz sağlam ama ister istemez karşı taraftanda bekliyoruz işten yorgun bir şekilde eve geliyoruz saat akiam 20.00 olmuş araba ötüyor boş top sahası var illa 2 arabanın zor sığdığı yerde tepinmek akla mantığa bütün inançlara aykırıdır....

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde çocuk olduk daha sonra büyük olduk..
Çok şükür elalemin malına zarar verecek kişilik haklarına saygısızlık yapacak vaktimiz olmadı iyiki de olmamış.. (300 metre ilerde halka açık top sahası var bedava oyun parklarıda var terbiye almamış çocuk çok tehlikelidir cezaevlerinde mezarlarda bir sürü ziyan olmuşlar var herkes sayhılı anlayıilı olsa tamam bunun yaşla ırkla inançla ilgisi yok insanı hayvandan ayıran saygı, hoşgörü, güzel ahlak, elimizden geldiğince iyi şartlarda eğitim vs..tabi çocuğunu sokağa bırakan ana babalarda var çocuklarına araba çarpsa cenazeye ancak yetişirler o kadar sorumsuzkar yani .. Çok şükür kimse bizden şikayetçi olmadı temelimiz sağlam ama ister istemez karşı taraftanda bekliyoruz işten yorgun bir şekilde eve geliyoruz saat akiam 20.00 olmuş araba ötüyor boş top sahası var illa 2 arabanın zor sığdığı yerde tepinmek akla mantığa bütün inançlara aykırıdır....

Benim yazımı sanırım yanlış anladınız.
Elalemin malına zarar vermedik derken. Şahsım adına konuşuyorum. Benim yetiştiğim mahallede top sahası vb yoktu sokakta top oynamak zorundaydık. Ronaldo değiliz hiçbirimiz. Topumuz arabalara çarptı, birkaç tane cam kırdım.
Elalemin malına zarar verdim evet fakat isteyerek yapmadım. Terbiyesizlikte yapmadım. Zararları neyse ailem tarafından karşılandı.
Mesajı yazarken Türkiye genelinden bahsettim, ki ilk mesajınızda top sahası müsait ve yakın olmasına rağmen deseydiniz daha iyi idrak ederdim. Mesajımı ona göre yazardım.

Herşeye rağmen ben yine suçu çocuklarda bulmuyorum.
Suçlu büyük beyinler.
Eğer çocuklar bunları düşünebilecek olsaydı çocuk olmazdı..
"Çocuk aklı işte" diye bir kavram olmadı...

halimaduy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok Estağfurullah size cevap için değil buraların durumunu falan belirttim şahit olduğum durumu yani yoksa bizde çocuk olduk ama buralarda gerçekten çocuklar çok taşkın işyerime falan yakın diye taşındım ama cehalet almış başını yürümüş bunun para pulla imkanla ilgisi yok tamamen kişilikle ilgili ama gerçekten zoruma gidiyor küçücük çocuklar ziyan oluyor sonları çok kötü olacak bu şekilde. Ben hırsız it kopuk mahallesinde büyüdüm 13 yaşında tek başıma çıktım okuyup çalıştım çok yaşıtlarım ziyan oldu gitti etrafına faydalı olmak bu kadar zor olmamalı..sizin yazdıklarınızda yanlış bişey yok haklısınız...

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok Estağfurullah size cevap için değil buraların durumunu falan belirttim şahit olduğum durumu yani yoksa bizde çocuk olduk ama buralarda gerçekten çocuklar çok taşkın işyerime falan yakın diye taşındım ama cehalet almış başını yürümüş bunun para pulla imkanla ilgisi yok tamamen kişilikle ilgili ama gerçekten zoruma gidiyor küçücük çocuklar ziyan oluyor sonları çok kötü olacak bu şekilde. Ben hırsız it kopuk mahallesinde büyüdüm 13 yaşında tek başıma çıktım okuyup çalıştım çok yaşıtlarım ziyan oldu gitti etrafına faydalı olmak bu kadar zor olmamalı..sizin yazdıklarınızda yanlış bişey yok haklısınız...
Eyvallah. :)
Çocuk yetiştirmek zor zanaat.
Allah sonumuzu hayır etsin :)

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
arabayı aldığımızda kaportasında çizik yoktu. aldıktan beri arabanın her zerresini farklı zamanlarda çizdiler Allah'ı olmayan şerefsizler. Kaporta, camlar, tampon.. çizdiler. Allah karşıma çıkarsa da sülalesiyle tanışsam:))
geçen de sağ stobu kırmışlar yan sanayi aldım değiştim pasta cila atıp çiziklerden kurtulmayı düşünüyorum ancak yine çizecekleri için gerek duymuyorum. nasıl bir yerde yaşıyorum.
Allah da onların canını on kat daha fazla sıksın inşallah