Vites aralarındaki boşluk ve sallantı nasıl giderilir

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar bildiğiniz üzere 2010 megane 2 kullanıcısıyım ancak yaptıgım kilometre itibariyle viteste zamanla eski halini kaybetti suanda aracım 170 bin km de vitesimle ilgili sorun da şu mesela 1 vitese attıgımda saga sola cok oynama oluyo 2-3-4-5 vitestede aynı mesela 5 vitese attıgımda giderken örnegin vites saga sola kıpırdamaması lazımken saga sola bahriz bi sekilde oynuyo elimle tuttugumda bu sorunu nasıl giderebilirim
Kısaca özetlersek sıfır aldıgımız araçta vites cok sabitken kilometre ve yaş yapmış araçlarda vites daha sallantılı saga sola oynar olması bende bu sorundan müzdaribim nasıl girebilirim ve ne kadar masraf cıkarırır arkadaslar

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üst aşıkta gevşeme vardır. Bir tamirciye sıktırmanız yeterli olacaktır.:eyv

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef vites mekanizmasının değişmesi gerekiyor tamirini yapanı görmedim.çıkmacılardan 70-100 tl arasında bulabilirsiniz

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
alt şanzıman takozuna bi baktır. Bu dediğim çıkmassa. bence pek kafaya takçak bi sorun değil. haa yaptırırım dersen 500 lirayı bulur. komple vites üst kolu çok pahalı bi parça

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugun tanıdıgım bi tamirci arkadasla görüştüm ve baktı bu boslugun renault'da normal oldugunu söyledi hepinize cok tesekkür ediyorum