Vites Boşta giderken arıza ışığı yandı

alikara07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım Clio IV icon
yokuş aşağı vites boşta giderken arıza ışığı yandı ve Yokuş kalkış sistemini kontrol ettirin, start stop kontrol ettirin, aracı kontrol ettirin uyarıları vermeye başladı sorunun çözümü hakkında bilgisi olan varmı? Birde benim araçta gösterge panelinde bakım km,lastik basınç gibi bölümler yok bazı cliolarda görüyorum benim araçta neden yok?

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız 2015 model altıysa lastik basınç göstergesi bulunmaz bakıma kalan süre bakımı yaptırıp bakımı sıfırladıktan sonra biryıl sonra veya 20bin kilo metre sonra ekranda uyarı verir yokuş aşağı giderken aracı boşa atarsanız söylediğiniz uyarıları vermesi normal bir durum. Boşta kullanırsanız aracı yakıt tüketimi daha fazla olur.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Korkmaya gerek yok .5-6 km tekrar vites de giderseniz düzelir. Benimde başıma geldi Mersinden Konya ya gelirken sartavul rampasından aşağıya inerken aynı arıza ışığını yaktı.O zaman çok korktum. Hatta anında servisi aradım.Bana viteste gidersem düzelir dediler.

alikara07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler. Fakat 8km yaptım hala düzelme yok. Servise gitmelimiyim?

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duzelecektir sakin servise gitme

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet kendi kendine düzelecektir uzun süre boşta gitmenizden kaynaklı geçici bir sorun

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düzelir büyük olasılık. boşta pek gitmeyin pek bi karı da yok. viteste gaza basmadan gidin gerekirse.

emrahsezen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düzeldi sanırım arkadaşın sorunu :D