Vites geçişi sorunu

emrahk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merabalar emrah ben izmirden yeni bir üyeyim.. megane2 sedan sportway 2006 sahibiyim.. aracımda son 2 haftadır birinci vitesten 2. ye gecerken kitlenme ( yani vitesten çıkmama 2. vitese giriş ve çıkışlarda sorun var.. yani 1 . vitesten 2. ye çok zor geçiyor 2 zor giriyor ve zor çıkıyor. 3-4-5 te sorun yok.. neden yapıyor olabilir bilgi verebilir misiniz?

dinc.ihsan

İhsan DİNÇ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz.
Kamyonetlerde alt merkez vardır. Burada debriyajın hidrolik yağı bulunur. Azaldığında debriyaj çalışmaz. Araçlardaki sistemi net bilmiyorum ama geçen sene kar yağışında benzer bir şey başıma gelmişti. 2010 model symbol yolda giderken 4. viteste takıldı. Çıkmadı vitesten. Aracı stop ettirdiğimde rahatça vitesler geçiyordu. Çalıştırınca sanki debriyaja hiç basmıyormuşum gibi vitesler geçiş yapmıyordu. Servise kadar 4. viteste kaldırıp gidebildim. Bir yağın eksik olduğunu söylediler ve tamamladılar.(şanzıman yağı değil) Sonrasında problem kalmadı. Araç garanti kapsamında olduğu için ücret almadılar. Ama yanlış hatırlamıyorsam normalde 70 lira gibi bir ücreti olduğunu söylemişlerdi.

Konuyla ilgili forumda detaylı bilgi sahibi arkadaşlar daha kesin cevaplar verecektir. Geçmiş olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Vites kutusunda sıkıntı olabilir veya şanzımanın altında vites değişimi yapan çatalda sıkıntı olabilir...

emrahk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoş bulduk... teşekkur ederim bilgiler için bugun gidip servise baktırmak istiyorum yağ sorunu ve vites kutuasu sorununu dile getiricem mutlaka aracı ilk alırken ( 1,5 ay önce ) expertiz sadece yağı degişse daha iyi olur demişti araçta başka hasar yoktu umarım bi süpriz yaratmaz

palazz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites takilma problemi

Abi selam
megane 2 hb aracim var bu takilma sorunu bendede oluştu tipki seninki gibi nasil halletin sorun neymiş ve kaça patladi
bilgi verirsen sevinirim