Vites kutusunu kontrol ettiriniz hatası

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Aracım 1.6 2010 model benzin&lpg megane 3 otomatik şanzıman. Sürmeye başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra araçta bi vurma oluyor ve vites düşürüyor, ekranda vites kutusunu kontrol ettiriniz yazıyor. Bu hata 30 40 saniye sonra ESP kontrol ettiriniz oluyor ve aracı stop ettirip çalıştırınca düzeliyor ama sonra tekrar aynı şeyler oluyor.Bu konuda forumda açılmış birçok başlık gördüm ama henüz çözüme kavuşturabileni göremedim. Malum aracın garantisi yok satın aldığım kişide böylelikle bana kitlemiş oluyor çünkü alırken böyle bişey yoktu 2 3 gün sonra çıkmaya başladı. Lütfen bu konuda çözüm bulmuş birileri yardımcı olursa sevinirim. Ankarada yaşıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda hiç fikri olan yok mu? Yardıma ihtiyacım var.

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nacizane fikrim servise gidip yazilim attirmaniz yonunde. Cunku yazilimsal bir hataya benziyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Kavrama kalibrasyonu ve yazılım güncellemesi yapılarak bu durum düzelebilir.En azından en ucuz yöntem bu.Serviste bunu yaptırabilirsiniz.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımlarınız için saolun. Yarın saat 9 da serviste randevum var. Ne yapıldığını veya ne yapılacağını diğer arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla burda anlatacağım. Peki dediğiniz yazılım atılması geçicimidir? İnanın bende bana satan adam gibi yaptırıp satıp kurtulma yoluna girmek istemiyorum. Kalıcı bir çözüm bulmak istiyorum

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kalibrasyon kavrama balataları aşındıkça yapılması gerekecek.Ancak bu periyot uzun aralıklı olur.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sabah 9 da servise gittim. Bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlara tavsiyem öncelikle şikayetvar.com sitesinde şikayet yazsınlar çünkü ilgi çok daha başka oluyor. Benimle direk müşteri temsilcisi ilgilendi. Opel servisinide kullanmıştım ama orda bu ilginin yarısı bile yoktu. Neyse araç hata versin diye 10 km dolaşıp hata verili şekilde gittim. Aracı bıraktım 2 saat sonra aradılar sensörler, beyin ve yağ değişimi için 738 tl dediler. Müşteri temsilcimle görüşüp bu fiyatı 700 tl taksitli şekilde yaptırdım. Aracı akşam 5 de teslim ettiler. Bir sıkıntı yok. Çelikler renaulttan memnun kaldım.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sabah 9 da servise gittim. Bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlara tavsiyem öncelikle şikayetvar.com sitesinde şikayet yazsınlar çünkü ilgi çok daha başka oluyor. Benimle direk müşteri temsilcisi ilgilendi. Opel servisinide kullanmıştım ama orda bu ilginin yarısı bile yoktu. Neyse araç hata versin diye 10 km dolaşıp hata verili şekilde gittim. Aracı bıraktım 2 saat sonra aradılar sensörler, beyin ve yağ değişimi için 738 tl dediler. Müşteri temsilcimle görüşüp bu fiyatı 700 tl taksitli şekilde yaptırdım. Aracı akşam 5 de teslim ettiler. Bir sıkıntı yok. Çelikler renaulttan memnun kaldım.

700 tl çok iyi bir fiyat. Baya bi indirim yapmislar. Hayirli olsun

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

problem neymiş sensörler mi, beyin mi, eskik yağ mı?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Güle güle,keyifle kullanın aracınızı.