Vites problemi edc

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun Allah sabırlık versin..
ben kayseride yaşadığım için belkide (dolayısıyla trafik olayım pek yok) sarsıntıyı hissetmiyorum çok..dediğiniz gibi sabit hızla kalkınca yağ gibi geçiyor.

Tesekkurler. Yeni guncellemeleri beklemekteyiz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guncelleme uzun surmuyor 20 dakika falan ama servisler bakim harici guncellemelere pek yanasmiyor. Yani bakima gidersen o kapsamda zaten sana sormadan guncellemeyi yapiyorlar. Siger yandan yazilim su an icin sorunu tam olarak cozmuyor. Ornegin benim 1-2 gecisleri kismen duseldi ama kalkislarda gaza basmazsam arac yumusak kalkis yapmiyor sanki vuruntu yaparak kalkiyor ve vites kucultmeleri de sesli yapmaya basladi. Yani bi yer duzeliyor baska bi taraf gidiyor. Su isi adam akilli yapan bi servis yok. Daha dogrusu renault sorunsuz yazilim yapmadigi icin servislerin de eli kolu bagli. Bu olayi cizecek olan muhattap renault. Ama tr uretimi bitmis araca artik ne zaman gelir allah bilir. Bu arada aracima yazilim yukletirken ustayla muhabbet ettik biraz ve renaultun sorunsuz tek otomatik araci kadjar dedi. Talismandan megana captira kadar hepsinde sorun var ki capturda da kalkista asiri titreme yapiyordu. Yani problem ortada cozum renaultta. Dsg de bir suru sorun var ama su edc nin 1-2 gecisinden cektigim sikinti kdariyla karsilasmadim. Yani dsg ye en yakin sanziman ama cidden can sikici bir durum. Bos bulundugunuz an da o ses gelince sanzimandan inanin etraftan taramali tufekle ates ediyorlar saniyorsunuz :) istanbul gibi bir yerde dur kalk trafige girmeme sansiniz yok o sebeple uzun sure daha cekecegiz bu durumu anlsilan.

Merhaba benim aracım megane 3 edc. Kalkışta dediğiniz gibi gaz vermeden kendi kalktığında tekler gibi kalkıyor araç yada gazı çok hafif bir şekilde verirseniz yine hissediyorsunuz bunu. Bunun için mais'e gittim 3 kere test sürüşü yaptık normal olduğunu söylüyorlar. Normal derecede gaz verip kalkınca hissedilmiyor bu durum. Bu sorun eskiden yoktu diyorum yok yinede normal çalışma prensibiymiş. Kuzenimde golf var aynı şekilde gaz vermeden kalktığında normal yağ gibi kalkıyor. Dsg ve edc aynı çalışma prensibi olan araçlar sonuçta. Başka edc kullanmadığım için de yorum yapamıyorum biz mi takıntılıyız bunlar mı insanı başından savıyor delirtirler adamı vallahi.

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bendede var. şuan için rahatsız edici değil

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracım megane 3 edc. Kalkışta dediğiniz gibi gaz vermeden kendi kalktığında tekler gibi kalkıyor araç yada gazı çok hafif bir şekilde verirseniz yine hissediyorsunuz bunu. Bunun için mais'e gittim 3 kere test sürüşü yaptık normal olduğunu söylüyorlar. Normal derecede gaz verip kalkınca hissedilmiyor bu durum. Bu sorun eskiden yoktu diyorum yok yinede normal çalışma prensibiymiş. Kuzenimde golf var aynı şekilde gaz vermeden kalktığında normal yağ gibi kalkıyor. Dsg ve edc aynı çalışma prensibi olan araçlar sonuçta. Başka edc kullanmadığım için de yorum yapamıyorum biz mi takıntılıyız bunlar mı insanı başından savıyor delirtirler adamı vallahi.

Sorun ayni daha once yazdigim cevaba istinaden ek olarak yeni yuklenen yazilim ile beraber 1-2 sert gecisleri hissedilir sekilde artti kalkakrken tekleme olayi bende de var tork konvertorlu sanziman kullanan corolla da bile yag gibi akiyor arac ve bunlar yetmezmis gibi simdide 2-3 ve 3-2 gecisleride ayni sekilde sesli ve sert olmaya basladi. Yani bariz bir sorun var her ne kadar kabullenmese de servisler. Arkadasimda 2013 ve 2016 model fluence var. Bu sorunlar oncelikle kalkistaki tekleme olayi ikisindede yok yag gibi akiyor araclar ( benim aracta ek olarak gaz vermeden kalkis yapilirsa ve gaza basilmadan devam edilirse arac stop edecekmis gibi silkeleyerek devam ediyor ta ki gaza dokunana kadar ) ama 1-2 sarsintili gecisi 2013 modelde yok ve bu arac 140.000 de baski balatasi da degismedi daha ama 1-2 sert gecisi 2016 olanda var o da 38.000 de. Kullanilan sanzimanlar farkli olabilir ama 2013 model aracta en ufak bir sorun gozlemlemedim ve yaklasik her iki araci da 1000 km civari kullandim ve hala da kullaniyorum ara ara. Con cins ve sinir bozucu bi olay. İnanin araci satma noktasindayim artik lanet olsun dedim. Renaulttan boyumun olcusunu almis olmak ile beraber dusuk model de olsa bmw disinda bir arac kullanmamaya karar verdim. İsin tuhafi ben servisi cok yakindan taniyorum ve her seferinde sorunu cozmek icin canla basla ugrasiyorlar. Sanziman olayi icin belki 20 kere yazilim atildi en son icini acmaya kadar gitti olay ama actirmadim. Birde servise yabanci olan kisilerin vay haline diyorum. Ve kesinlikle suan son model aracini dahi yavsiye etmem renaultun. Bu olay belki bana denk geldi diyecegim ama sadece forumda onlarca kisi var bu sorundan muzdarip. Bunu dahi cozemiyorsaniz kapatip gidip bu servisleri. Ve idda ediyorum bu olay tamamen yazilimsal.