Vites sorunu

huntersss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araba ile yol gidince 100km falan vites 1le geriye zor geciyor hatta geriye gecerken garcttt dile ses geliyor hareket halındesinizde geri vitese atmaya calışıyorsunuz gibi ses geliyor. umarım tam tarif edebildim. ama soğukken falan yağ gibi geciyo hepsine. ben gercekten kafayı yemek uzereyim bu araba yuzunden

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz huntersss , üye tanıtımları bölümünde kendinizi tanıtınız !

Aracınızın şanzıman yağını kontrol edin/ettirin . Seviye tamam ise senkromençleriniz de problem vardır .

Tesadüf bizim 88 Broadwayinde geri vites , 1 ve 5 zor geçerdi :)

huntersss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tşk ederim bir sorum daha olacaktı arac sabah soğuk ken calıştırılınca gaz yemiyo pat pat yapıyo 10 20saniye sonra normal gaz yiyo ama ilk calışmada o ses cıkıyor su motoru gibi ama ck kısa suruyo. ben hep soğuk motor kullanıyorum en fazla 2km gidip stop ediyorum ve 20tl gaz ile yaklaşık 7.4lt gaz ile 50 - 56km yapıyorum ve uzun yolda 110-120km hızla 24lt gazla 241 km yaptım bu değerler normalmi. kusura bakmayın ben yeniyim ve bu aractan anlamıyorum cok cektim fikirleriniz benim için cok önemli

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk motor gaz yemez bence normal ama siz yinede bujileri bir kontrol edin.Vites sorununa gelince şanzuman yağını kontrol ettirin.:eyv

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtınız çok değil biraz fazla geldi bana

huntersss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağı kontrol ettirdim normal cıktı. soğukta gaz yememe normal benim soylemek istediğim 10-20sn cok değişik çalşışıp sonra duzelmesi