Vites topuzunun böyle sallanma sebebi nedir.

esoes41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR CLİO ALDIM AMA PİŞMAN MI OLMAM LAZIM. ARAÇIMIN VİTESİ MOTOR DAKİ HER TEPKİMEYE CEVAP VERİR GİBİ. GAZA BASIYORUM SALLANIYOR GAZ KESİYORUM SALLANIYOR FRENE BASIYORUM SALLANIYOR ACIKCASI ANLMADIM. BURDAKİ USTALAR MOTOR TAKOZLARI VE KULAKÇIKLARI DEĞİŞMESİ LAZIM DEDİ. ARTIK İNANMAK İSTEMİYORUM. ADAMLAR BİR BASKI BALATA DEĞİŞTİ DİREKSİYONDAN SES GELMEYE BAŞLADI. VİDEOYU İZLEYİP BU DURUMLA KARŞILAŞAN VAR MI. RENAULT SERVİSİNDE ÇALIŞAN BİR ABİM BU SORUN BU CLİO 1 VE CLİO 2 LERİN HEPSİNDE VAR DEDİ. KULAKÇIKLARI DEĞİŞSEN BİLE DEVAM EDECEK SORUN DEDİ. BU NASIL İŞ BİR USTA DÜZELİR DİĞERİ DÜZELMEZ DİYOR. NE YAPCAM ANLAMADIM.

VID-20190216-WA0004.mp4 - 6.4 MB

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman ve motor kulağı kontrol ettirin
ARKADAŞLAR CLİO ALDIM AMA PİŞMAN MI OLMAM LAZIM. ARAÇIMIN VİTESİ MOTOR DAKİ HER TEPKİMEYE CEVAP VERİR GİBİ. GAZA BASIYORUM SALLANIYOR GAZ KESİYORUM SALLANIYOR FRENE BASIYORUM SALLANIYOR ACIKCASI ANLMADIM. BURDAKİ USTALAR MOTOR TAKOZLARI VE KULAKÇIKLARI DEĞİŞMESİ LAZIM DEDİ. ARTIK İNANMAK İSTEMİYORUM. ADAMLAR BİR BASKI BALATA DEĞİŞTİ DİREKSİYONDAN SES GELMEYE BAŞLADI. VİDEOYU İZLEYİP BU DURUMLA KARŞILAŞAN VAR MI. RENAULT SERVİSİNDE ÇALIŞAN BİR ABİM BU SORUN BU CLİO 1 VE CLİO 2 LERİN HEPSİNDE VAR DEDİ. KULAKÇIKLARI DEĞİŞSEN BİLE DEVAM EDECEK SORUN DEDİ. BU NASIL İŞ BİR USTA DÜZELİR DİĞERİ DÜZELMEZ DİYOR. NE YAPCAM ANLAMADIM.

VID-20190216-WA0004.mp4 - 6.4 MB

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolantide beklerken bariz bir titreme, ilk kalkışta bariz bir titreme yoksa standart reno vites topuzu hareketidir.
Bende Reno 19 vardı gaza basınca-çekince topuz hareket ederdi.

esoes41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolantide ise şöyle bir durum oluyor. benzinden gaza geçerken bir altan vurma hissi verir ya onun gibi çok şiddeti değil çok ince bir vurma 5 sn de bir oluyor rolantide..

uguryilmaz37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde altta takoz veya yay benzeri bi aparat var. onun kopuk yada yay ise boş olmasından kaynaklanıyor