Volkswagen'i sarsacak karar!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ABD Adalet Bakanlığı çevre yasalarına aykırı davranışı nedeniyle Alman otomobil devi Volkswagen'e dava açtı.
vwye_kotu_haber_abd_harekete_gecti_1451944028_9695.jpg
ABD'nin Çevre Koruma Müdürlüğü (EPA) tarafından Detroit'de açılan davada, VW egzoz gazı skandalı nedeniyle ABD'de satışı gerçekleştirilen 600 bin dizel araçta temiz hava yasalarını (Clean Air Act) ihlal etmekle suçlanıyor.

Spiegel Online, dava neticesinde Volkswagen'in 18 milyar dolara kadar ceza alabileceğine dikkat çekerken, 1963 yılında kabul edilen Clean Air Act'ta yer alan otomobil endüstri için istisna hükmün Volkswagen için umut olabileceğini yazdı.

Volkswagen, dizel araçlarda emisyon değerlerini özel bir programla düşük gösterdiğini Çevre Koruma Müdürlüğü EPA'ya itiraf etmişti.

Sözkonusu davanın Volkswagen ile birlikte skandala karıştığı ortaya çıkan Audi ve Porsche'yi de kapsadığı belirtiliyor.

VW tarafından davaya ilişkin ayrıntılar bilinmediği için henüz bir açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz yıl Volkswagen'in dünya genelinde 11 milyon dizel otomobile yerleştirdiği özel yazılımla karbon emisyon oranlarında hile yaptığı ortaya çıkmıştı.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VW Polo Lounge için kapora vermiş ve 2 ay gelmesini beklemiştim. Araç geldiği günlerde bu olaylar patlak vermişti ve aracı almaktan vazgeçmiştim. Araç zaten dizel değildi ve ülkemiz piyasasını etkilemeyceğini, insanların umursamayacağını biliyordum ama şahsi tepkimi vermek adına almadım. Zaten VW 'in Türkiye ayağı olan adını anmak istemediğim firmadan da nefret ediyordum. Kısacası bari 2. el bir Captur alayım diye dışarı çıktığım bir gün bayiden sıfır dizel Clio aldım ve şu ana kadar çok memnunum. Eskiden Renault sevmezdim, kullandığım araba da 2006 Golf idi. Fakat bu olay sonrasında anladım ki araba konusunda önyargılı olmamak lazım. Ve ekonomik bir aracı yakıt düşünmeden gönlünce kullanmak da ayrı bir zevkmiş.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault iyidir, iyi. Hayırlı olsun :eyv

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VW Polo Lounge için kapora vermiş ve 2 ay gelmesini beklemiştim. Araç geldiği günlerde bu olaylar patlak vermişti ve aracı almaktan vazgeçmiştim. Araç zaten dizel değildi ve ülkemiz piyasasını etkilemeyceğini, insanların umursamayacağını biliyordum ama şahsi tepkimi vermek adına almadım. Zaten VW 'in Türkiye ayağı olan adını anmak istemediğim firmadan da nefret ediyordum. Kısacası bari 2. el bir Captur alayım diye dışarı çıktığım bir gün bayiden sıfır dizel Clio aldım ve şu ana kadar çok memnunum. Eskiden Renault sevmezdim, kullandığım araba da 2006 Golf idi. Fakat bu olay sonrasında anladım ki araba konusunda önyargılı olmamak lazım. Ve ekonomik bir aracı yakıt düşünmeden gönlünce kullanmak da ayrı bir zevkmiş.

Örnek davranışınız için teşekkürler :eyv

vw kendi iç soruşturmasında 1.2tsi ve 1.4 tsi da yani benzinli motorları da hileliymiş,seat 1.6tdi Euro 6 da ve daha birçok modelinde değerlerin hileli olduğunu yayınladı.