Vuruntu ve enjektör problemi

BURSA FATİH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MEGANE 2 Vuruntu ve enjektör problemi

Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler..
Megane 2 2008 model 1.5 dci 145 binde araç yeni aldim

aracimda vites değişiminde ve gaz basiminda ve birakiminda vuruntu (sanki araci önden çekiyolarmiş gibi) yapiyor alt kulak kirilmişti değişimini yaptirdim düzelmedi.sorun ne olabilir.ayrica aracim enjektörleri kontrol ettir uyarisi verdi pompaciya gidip bakimm ve kontrollerini yaptirdim lakin sikinti enjektörde değil denildi ve uyari devam ediyor.cihaza bağlandiğinda hata mesaji ((silindir 3 enjektör devresi,minimum sinirda sürekli)) hatasi veriyor.beyinden olabilecek dendi. Elektronikçiye gittim (bursa küçük sanayide tüm esnafin olduğu gibi müşterinin yüzüne bakan olmadi)) üstün körü 100 de 80 beyin dedi sifiri işçilik dahi 1200-1300 arasi 2.el 800 tl gibi olur.hafta içi gel bi kontrol edelim kesin sorunu bulmaya çalişalim dendi.evet arkadaşlar araci alali 2 ay oldu ve ilk arabam ama malesef canim çok sikildi.arazali araci satmakta bana göre bişi değil ama yaptirmak ta beni çok zor duruma sokacak..ne yapmaliyim nasil bi yol izlemeliyim sorunlarımı nasıl çözebilirim.şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
aynı sorun bende de var enjektör temizleyici kullandım çözüm olmadı

BURSA FATİH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim gezmediğim yer kalmadi pompaci sorun yok dedi ve temizliklerini yapmişti en sonunda reno mais te çalişan bi usta buldum 10 dk da çözdü.pc den bakinca enjektörlerin kodlari karişmiş mesela 1. Enjektör 4 te görünüyor beyinde bunu arizali gösteriyor ve yakit çoğaliyor hatta artik araba kendiliğinden gazi kesiyordu. Usta kodlarini düzenledi ve ariza düzeldi 1 aydir da sikintisiz biniyorum çok şükür. Bildiğiniz üzere enjektörler aracin en pahali parçalarindan biri vermek insana koyuyo.umarim sizinde basit bi sikintidir.bu arada bana fren muşuru değişimi ve işçilik dahil 100 tl ye mal oldu