WD40 İle Araç Temizliği :)

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bulamadım bu wd 40 ı yaw kalmamış !!!

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Metro market varsa civarınızda rahatça bulabilirsiniz o olmadı büyük yapı kimyasalları satan yerde oda olmadı tekstil malzemeleri satılan yerde rahatca wd-40bulmak mümkün :)

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekzenlerdede Bulabilirsiniz :eyv :eyv

Forumda Actiğimiz Konulardan , Aldiğimiz Olumlu Sonuçlardan Sonra Piyasada WD40 Kalmadi hehe hehe

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekzenlerdede Bulabilirsiniz :eyv :eyv

Forumda Actiğimiz Konulardan , Aldiğimiz Olumlu Sonuçlardan Sonra Piyasada WD40 Kalmadi hehe hehe

ewet abi tekzende kampanya vardı büyük 400ml alana 200ml hediye 17.90 tl haberiniz olsun

araba yağmurdan sonra üstünde leke bile kalmamış sevdim ben bu işi wd 40 sürmeden önce damla kir lekesi oluşuyordu üstünde

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugun wd-40 ı aracın alt kısımlarındaki bağlantı yerlerinde denedim.
Travers lastikleri ve bağlantı yerleri sogukta asırı ses yapıyordu mesela en ufak badal'da tok tok diye vuruyordu o kısımlara güzelce wd-40 bastım içine şimdi inanın en ufak bir ses yok kapı kollarına dışlarına aracın içinden ön cam diplerine yapıştırdım wd-40.

Ve son olarak soguk havalarda yine arka disklerde gergiye alır gibi cart diye ses gelirdi soguktan sanırım. bugun arka balata ve disklere sıktım biraz bekledikten boş bi alanda el freni cekik şekilde 100 metre kadar ilerledim ki kayganlıgı alsın diye ve sonuc yine mükemmeldi bu wd-40 bir harika gerçekten.

Ürünü ise 100-200-300-400 ml şeklinde metro gross markette vardı. 100 ml 5 liraydı. 400 ml 14.50ydi ve 400 ml aldım.
Aracı komple 2 kere cilaladım ve alt kısımları dediğim yerleri spreyledim ve minumum yarısı daha duruyor.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
WD40 ı üretenler bile bu işlere yaradığını bilmiyorlardır :D

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ne be araba yakıyo.... bizimkide tozdan görünmüyo emeğine sağlık süper olmuş....

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugun wd-40 ı aracın alt kısımlarındaki bağlantı yerlerinde denedim.
Travers lastikleri ve bağlantı yerleri sogukta asırı ses yapıyordu mesela en ufak badal'da tok tok diye vuruyordu o kısımlara güzelce wd-40 bastım içine şimdi inanın en ufak bir ses yok kapı kollarına dışlarına aracın içinden ön cam diplerine yapıştırdım wd-40.

Ve son olarak soguk havalarda yine arka disklerde gergiye alır gibi cart diye ses gelirdi soguktan sanırım. bugun arka balata ve disklere sıktım biraz bekledikten boş bi alanda el freni cekik şekilde 100 metre kadar ilerledim ki kayganlıgı alsın diye ve sonuc yine mükemmeldi bu wd-40 bir harika gerçekten.

Ürünü ise 100-200-300-400 ml şeklinde metro gross markette vardı. 100 ml 5 liraydı. 400 ml 14.50ydi ve 400 ml aldım.
Aracı komple 2 kere cilaladım ve alt kısımları dediğim yerleri spreyledim ve minumum yarısı daha duruyor.

emre hocam arabanın bağlantı noktalarından kastın nereleri tam olarak dediğini ben anlayamadım disklere kampanalara paslı yerlere sıkınca sakınca olmasın deiğin yerleri foto ile işaretleme yaparsan oralarada sıkalım temizlik candır balata spreylerini ustalar oralarda bazı yerlere disklere özellikle sıkmıyordu zarar vermesin diye bundada öyle bişey olmasın ama kaportada 10 numara oluyor tavsiye ederim

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dost önce gittim eksozcuya aracın alt kısmında travers bağlantı yerleri var megane 2 konusunda sabit konu. O bağlantı yerlerine sıktım güzelce bol bol araç resmen pamuk gibi oldu.
Soguk havalarda mesela benim aracın disklerinden garcc garcc diye ses gelirdi frene basınca ön arka disklere de güzelce wd-40 sıktım 15 dakika durduktan sonra biraz el freni cekik sekılde gittim ki üstünde yağı ve sıvıyı alsın diye şimdi gerçekten pamuk gibi oldu frenler de alttan gelen seslerin de cogu gitti

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dost önce gittim eksozcuya aracın alt kısmında travers bağlantı yerleri var megane 2 konusunda sabit konu. O bağlantı yerlerine sıktım güzelce bol bol araç resmen pamuk gibi oldu.
Soguk havalarda mesela benim aracın disklerinden garcc garcc diye ses gelirdi frene basınca ön arka disklere de güzelce wd-40 sıktım 15 dakika durduktan sonra biraz el freni cekik sekılde gittim ki üstünde yağı ve sıvıyı alsın diye şimdi gerçekten pamuk gibi oldu frenler de alttan gelen seslerin de cogu gitti

ben bilmediğim için kalkışmayayım o zaman frenlere sıkayım dedim ama tutmaz falan şimdi baımıza iş açmayalım frene basınca tam değilde yarım basınca bi ötme sesi vardı onu kesermı diyecektim gerek yok korktum :)