Würth Dizel Enjektör Temizleyici Kullanımı

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
würth'ün enjektör temizleyici özelliği olan mazot katkı ürününü düzenli olarak her 10.000km de kullanmak düşüncesindeyim. aklıma takılan bir konuyu danışmak istedim; çok yol yapmıyorum bir depoyu yaklaşık 35-40 günde bitiriyorum bir depoya fotodaki katkıyı ekledikten sonra aynı depoyla 35-40 gün dolaşmak araca zarar verir mi? (Fluence deposu 60 lt). ideali uzun yol öncesi eklemek ama uzun yola çıkma planları yok bu aralar.

aramızda bu veya buna benzer katkıyı kullananımız varmı arkadaşlar

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bayiyim ve bilgim var. uzun yola çıkacağın zaman full depoya atmak en mantıklı ve doğru olanı. depoda çok beklediği zaman yakıt ilacı bozuyor ne yazıkki.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bayiyim ve bilgim var. uzun yola çıkacağın zaman full depoya atmak en mantıklı ve doğru olanı. depoda çok beklediği zaman yakıt ilacı bozuyor ne yazıkki.

fayda göremezmiyim yani, zararı olur mu (borulara, pompaya, filitreye, enjektöre ?)

Son düzenleme:

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zarar vermezde fayda görmediğin zamanda zarar ettin demektir zaten.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence kesinlikle kullanmayın yakıt pompası oringleri yerse başınıza iş alırsınız

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle aman aman bir faydası yoksa bence hiç kullanmamak daha iyi abi...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

uzun yol yapacağım zaman uygularım artık, muhtemel yazın. uzun yolun bir kıstası varmı mesela depo tümden bitene kadar 1000 km veya 350 km mesafe fark eder mi?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
size bu nedenden pompa arızası geldi mi onur'um?

gelmez olurmu abi çok rezillik çeken var o koyulan kimyasal maddeler pompa içerisindeki oringlere zarar veriyor pompa içerisindeki basıncı düşürüyor sıkıntı yaşanıyor tamiride yetkili servis yapmadığı için bir ton masrafa giriyorlar...