Xenon Far ve Far Pozisyonu Hakkında

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme sorunu soketlerden yapıyordur bendede ara sıra sol far yanmıyordu ... bir usta daha önce sigorta kutusunun soketini kırmış sorunu kendim halletmiştim sende bi soketlerini kontrol et geçmiş olsun

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay olucaksa blastları yada ampüleri yer değiştirip deneyin. Ampül değiştirmenin ölüm olduğunu biliyorum.

FxmaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme sorunu soketlerden yapıyordur bendede ara sıra sol far yanmıyordu ... bir usta daha önce sigorta kutusunun soketini kırmış sorunu kendim halletmiştim sende bi soketlerini kontrol et geçmiş olsun
Sigorta kutusunun soketi nasıl birşeydir ? Yani sigorta kutusunun içersinde bir soket mi ?

Şimdi aklıma geldi. Xenon kiti ilk taktığımızda Sigortalardan biri yanmıştı, onu değiştirmiştik. Belki bununla alakalı bir sorun olabilir, evet.

Bir de, Xenon kitin Role ile bağlanması gerektiğini, yoksa yangın çıkarma tehlikesinin olduğunu okumuştum bi yerde. Bu doğru mudur ?

FxmaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay olucaksa blastları yada ampüleri yer değiştirip deneyin. Ampül değiştirmenin ölüm olduğunu biliyorum.

En mantıklı çözüm bu. Ancak bunu kendim yapabilmem mümkün değil. Mecburen ustaya yaptırcam ustanın da binbir nazını çekicem artık :)

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bağlantı hakkında bişey diyemeyecegim ama izolasyonu düzgün yapılmalı
sigorta değeri aynı ise fark etmez

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen sis farı için gittim ondan sonra benimde sağ xenon bazen sönüyor sonra yanıyor tekrar yükseklik ayarı yapıyor, bazen az yanıyor daha sonra kuvvetli yanmaya başlıyor ama bunu rolantideyken hiç yapmıyor hareket halindeyken yapıyor genelde yada sağa sola dönüşlerde yapıyor nedeni nedir acaba?

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen sis farı için gittim ondan sonra benimde sağ xenon bazen sönüyor sonra yanıyor tekrar yükseklik ayarı yapıyor, bazen az yanıyor daha sonra kuvvetli yanmaya başlıyor ama bunu rolantideyken hiç yapmıyor hareket halindeyken yapıyor genelde yada sağa sola dönüşlerde yapıyor nedeni nedir acaba?
Bana kimse bir fikir vermeyecekmi bu sorun yüzünden deli olacam. bulunduğum yer nedeniyle usta ne yazıkki yok en azından şurasından olabilir diyebileyim