Xenon ve tuvturk

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar

cumartesi günü tüvtürk ziyaretim oldu.. far lar dolayısı ile 2 adet ağır kusurdan kaldım maalesef aslında tecrübesizlikten kaldım demek daha doğru

1-xenon otomatik far yükseklik ayarlayıcısı yok
2-ön sis farı xenon onaysız takılmış

gerçi şöyle de bir durum var, kontrol eden personel emin olamadı orjinal mi değil mi diye 3 kişi heyet gibi toplanıp karar verdiler

benim de bu konuda bilgim olmadığı için karşılık veremedim tabi ki

bu konuda tecrübeli arkadaşlar xenon ları söktürüp standart ampul tak gel dediler.. bu hafta sonu tekrar gitmeyi planlıyorum inşallah

aracı 6 ay önce aldığımda far lar çok hoşuma gitmişti.. sis far ları ile işim yok zaten ( yandığını ilk defa tüvtürk te gördüm o derece yani :) )

bugün sordum bi oto elektrikçiye kısa far lar için H7 sis far ları H1 galiba dedi sökünce bakarız dedi.. H7 ler 10 tl ve H1 ler 5 tl gibi akıldan bir fiyat verdi sökme takma için 25 tl dedi..tüvtürk ten geçtikten sonra eski leri de geri takarım istersen dedi.

aklımda ki sorular şu;

* şu anda üzerindekiler orjinal mi değil mi ben nasıl anlarım ?
* tüvtürk ten geçmek için sökmek zorunda isek, alacağım ampuller ne olmalı ?
* xenon lar a trafik cezası yazılıyor mu ?
* xenon lar ı takamayacak isem far lar beyaz daha hoş olduğu kanaatindeyim, bu konuda ne yapmam gerekir ? beyaz ampul olur mu led denilen ampuller ile sonuca varabilir miyim ?
* almam gereken ampuller için marka ve kod bilgisi verebilir misiniz?

okuyan ve cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

hayırlı günler

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç nedir??

metecankal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar

cumartesi günü tüvtürk ziyaretim oldu.. far lar dolayısı ile 2 adet ağır kusurdan kaldım maalesef aslında tecrübesizlikten kaldım demek daha doğru

1-xenon otomatik far yükseklik ayarlayıcısı yok
2-ön sis farı xenon onaysız takılmış

gerçi şöyle de bir durum var, kontrol eden personel emin olamadı orjinal mi değil mi diye 3 kişi heyet gibi toplanıp karar verdiler

benim de bu konuda bilgim olmadığı için karşılık veremedim tabi ki

bu konuda tecrübeli arkadaşlar xenon ları söktürüp standart ampul tak gel dediler.. bu hafta sonu tekrar gitmeyi planlıyorum inşallah

aracı 6 ay önce aldığımda far lar çok hoşuma gitmişti.. sis far ları ile işim yok zaten ( yandığını ilk defa tüvtürk te gördüm o derece yani :) )

bugün sordum bi oto elektrikçiye kısa far lar için H7 sis far ları H1 galiba dedi sökünce bakarız dedi.. H7 ler 10 tl ve H1 ler 5 tl gibi akıldan bir fiyat verdi sökme takma için 25 tl dedi..tüvtürk ten geçtikten sonra eski leri de geri takarım istersen dedi.

aklımda ki sorular şu;

* şu anda üzerindekiler orjinal mi değil mi ben nasıl anlarım ?
* tüvtürk ten geçmek için sökmek zorunda isek, alacağım ampuller ne olmalı ?
* xenon lar a trafik cezası yazılıyor mu ?
* xenon lar ı takamayacak isem far lar beyaz daha hoş olduğu kanaatindeyim, bu konuda ne yapmam gerekir ? beyaz ampul olur mu led denilen ampuller ile sonuca varabilir miyim ?
* almam gereken ampuller için marka ve kod bilgisi verebilir misiniz?

okuyan ve cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

hayırlı günler

Üzerindekiler orijinal değildir çünkü clio 4 lerde fabrika çıkışı xenon yok led far var arabanın orijinal sarı halojen lamba değerleri kısa farlar için h7 sisler için h16 xenon far için trafik cezası yemezsiniz ancak çok çok kıl bir memura denk gelmeniz lazım ceza yemek için muayeneye girin çıkın kendi xenonlarınızı geri taktırın memnunsanız. Bende aynı şekilde yapıyorum muayeneden önce söktürüp çıkınca taktırıyorum bir sarı lamba alın kısalara h7 sislere h16 girin çıkın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
H7 ve H16 için çok farklı fiyatlar var.. sadece vize den geçmek için en ucuzundan almam gereken ürün hangisidir sizce ?

Seth_16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba ben de aracı 2 ay önce aldım ve muayene 5 Aralık'taydı geçti. Aldığımda mercek farlar vardı. Sisler xenon bu şekilde sislerin soketini sök böyle geçer diyorlar ama emin olamadım. Ayrıca arka tavan fren lambasında çakar var. Bu şekilde muayeneden geçebilir miyim.

XEZRLk.jpg
[/URL][/IMG]

QpjOZZ.jpg
[/URL][/IMG]

metecankal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
H7 ve H16 için çok farklı fiyatlar var.. sadece vize den geçmek için en ucuzundan almam gereken ürün hangisidir sizce ?

Yansın yeterli markası farketmez en ucuz hangisiyse alın [emoji854]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba ben de aracı 2 ay önce aldım ve muayene 5 Aralık'taydı geçti. Aldığımda mercek farlar vardı. Sisler xenon bu şekilde sislerin soketini sök böyle geçer diyorlar ama emin olamadım. Ayrıca arka tavan fren lambasında çakar var. Bu şekilde muayeneden geçebilir miyim.

Sislerde Led ile geçiyor bildiğim kadarı ile ,Hatta farlarda Led olursa oda geçiyor demişlerdi. Ama sonradan uygulanan Bi Xenon ve Xenon geçmiyor.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bu arada aracınız hayırlı olsun. Aracın Led şerit ve Xenonlar Tuzlada yapılmıştı :)

Seth_16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güray Bey cevabınızı görünce ve bu konunun daha önce açıldığını görünce çok mutlu oldum. Aslında araç forumun eskilerinden:) Ben yeniyim. Aracı galeriden satın aldığım için bir önceki sahibi Egemen Bey'e ulaşamadım. Aracın muayenesi de 5 Aralık'ta geçti. İş yoğunluğu ve farlardan dolayı muayeneye gidemedim. Şu far işini çözüp bu hafta gitmek istiyorum.

Egemen Bey'in youtube'dan paylaştığı bir video var.
https://www.youtube.com/watch?v=vS6xYsocBbw&feature=youtu.be
Bu videoda yorum kısmında arkadaşın birisi muayene için sorun yaratıp yaratmayacağını sormuş ve yaratmayacağı bilgisi verilmiş.
Ama tam emin olmak için direk takan tedarikçi arkadaşlarla görüşmeyi düşündüm fakat internette Arslan elektronik yazdığınızda bir dünya firma çıktı karşıma ve Tuzla'dakinin iletişim bilgilerini bulamadım.
ROjm2G.png
[/URL][/IMG]

Bu işi bugün çözüp randevu almam için değerli yardımlarınıza ihtiyacım var. thetuzla