Yağ çubuğunun olduğu yerde duman atma

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi geceler arkadaşlar iyi forumlar benim 2012 Fluence 110 HP 142 binde dizel yarı otomatik aracım var malum fluencenin yağ doldurma ile yağ çubuğu aynı kapakta benim sorum araç çalışırken vede biraz ısınmaya başlamışken yağ cubugunu cikardigimda duman atıyor bu duman normalmi veya ne kadar çıkması normal hafif siyahımsı bir duman ustama gosterdm normal dedi bana sanki biraz fazla geldi yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor hafif sıcakken ordan duman çıkması az seviyede normal ve benim iki aracımda da var. İsterseniz yağ yakımından mı kaynaklı bakmak için kapağı açıp oraya bir peçete kapatıp biraz bekleyin hafif gaz verdirin aracınıza hafif ama sonra peçeteyi kaldırıp bakın bir kaç küçük damla yağlanma olabilir küçük ama eğer fazlaysa yağlanma peçetede o zaman sorun olabilir. Sizin bahsettiğiniz duman düşünceme göre normal dediğim gibi bende de var aynı duman ve bir sorun değil o

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim Ahmet bey duman kapağın genişliği kadar çıkıyor yani kapağın dairesi genişliğinde çıkıyor çok gibi geldi motorla ilgili sorun olup olmadığını nasıl anlarım çalışmasında gidişinde hiçbir sıkıntı yok

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yağ seviyesinde artma yada azalma yoksa normaldir . Gördüğünüz yağ buharı da olabilir

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ seviyesinde artma yada azalma yoksa normaldir . Gördüğünüz yağ buharı da olabilir
Yağı iki bucuk ay önce koydum yaklaşık 700 km filan yaptm seviyesi aynı yağın hatta yeni yeni kararmaya başlıyor yağın rengi

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağı iki bucuk ay önce koydum yaklaşık 700 km filan yaptm seviyesi aynı yağın hatta yeni yeni kararmaya başlıyor yağın rengi
Çok teşekkür ederim yada ben çok kafaya taktigim için bana çok gelmiş olabilir

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğin gibi bir sorun olduğunu bende düşünmüyorum benim aracımda aynı buharı çıkarıyor yağ buharı olabilir arkadaşımızın bahsettiği gibi ısınmadan kaynaklı olarak, normal bir durum bu zamana kadar araç çalışırken ne zaman açsam yağ kapağını aynı durum oluyor siz yinede içinizi rahatlatmak için gösterebilirsiniz bir bilir kişiyr

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntı yok normal bende de 110luk var sizin dediğiniz gibi.

O duman atma olayı rölantide kaputa kadar basınçlı bir şekilde olursa o zaman sekman istiyor demektir. Onu da gördüğünüzde direk anlarsınız zaten

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğin gibi bir sorun olduğunu bende düşünmüyorum benim aracımda aynı buharı çıkarıyor yağ buharı olabilir arkadaşımızın bahsettiği gibi ısınmadan kaynaklı olarak, normal bir durum bu zamana kadar araç çalışırken ne zaman açsam yağ kapağını aynı durum oluyor siz yinede içinizi rahatlatmak için gösterebilirsiniz bir bilir kişiyr

Anladım teşekkür ederim