Yağ değişimi hakkında

zirvecol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakım zamanında önce değişmen daha iyi ben şahsen öyle yapıyodum 20binse bakımın 15 16 binde değiştir yağ bu sonucta şakaya gelmez

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakım zamanında önce değişmen daha iyi ben şahsen öyle yapıyodum 20binse bakımın 15 16 binde değiştir yağ bu sonucta şakaya gelmez

Aynen katılıyorum, benimki 15.000 diyor ama ben her 10.000 kmde bir değiştiriyorum yağı hem benim içim rahat oluyor hemde motor sağlığı için iyi oluyor..

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
15.000 veya o kadar km yapılmıyorsa senede bir yapılırsa iyi olur motor için..

Renault plaza da staj yaparken sattığımız arabalara, 10.000km veya 10.000km dolmadıysa bir yıl dolunca bakım yapılır, diyerek satıyorduk. 10 ay olmuş. Zaten yol bilgisayarı erken bilgilendirir sizi. Yakında bakım hakkında uyarı da görmeniz yüksek ihtimaldir.

mutluavan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ bakımına acayip fiyat çektiler.yağ,yağ filtresi,yakıt,hava ve polen filtresine 600 tl dedi balıkesir edremit renault servisi.izmirden fiyat araştıracağım nasıl olsa haftaya gideceğim işim var gitmişken değiştiririm.

mutluavan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayarda bakıma kalan km yi kaç gösteriyor

yağ bakımına kalan km 6500 gösteriyor.ama servisteki baş usta ile konuştum yıl olarak hesaplıyor yol bilgisayarı,bir müddet böyle gezmende sorun olmaz dedi yağ seviyesi de uygun zaten.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ bakımına acayip fiyat çektiler.yağ,yağ filtresi,yakıt,hava ve polen filtresine 600 tl dedi balıkesir edremit renault servisi.izmirden fiyat araştıracağım nasıl olsa haftaya gideceğim işim var gitmişken değiştiririm.

El insaf... 600 tl bu saydıklarına çok çok fazla üfürmüşler kardeş. RENO mu seviyorum ama servislerin bu fırsatçılığı affedilir gibi değil...:berbat:berbat

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ışık benim kango da da yandı baktım olacak gibi değil götürdüm servise 1lt yağ eksilmiş dediler.bakıma kadar kullansak bişey olur mu dedim.aracı çok fazla sıkıştımazsan bişey olmaz dedi.ama ben ginede koydurttum.1lt si 30 tl al kendin koy riske girmeye gerek yok.bide niye eksilmiş diye sordum.yeni olduğu için rodaj da eksilte biliyomuş.
benim yağ ışığı 11.800 de yandı.
şuan 13.200 de hala yağ ful sıkıntı yok