Yağ Değişimini Kaç Km de Yapıyorsunuz?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben geçenlerde bakımını yaptırmıştım aracımın yağ alırken bana bunu vermişlerdi ve bunu koymuştuk araca, şimdi sizin yazılarınızı ve 2 resimde olan farklılığı görünce hemen yağın kutusuna baktım ve burayada koymak istedim. yağ kutusunun ön yüzünde dediğiniz yazmıyor eyvaahhh dedim fakat arka yüzünü çevirdiğimde RN0720 YAZDIĞINI gördüm ve içim rahatladı, resimleri yükledim ve oraya kırmızı ile belirttim umarım doğru bişey yapmışımdır,ben sıkıntı olmadığını düşünüyorum

Nnbj3X.jpg
[/URL][/IMG]
alB7jQ.jpg
[/URL][/IMG]

Ben RN0720 onayı olmayan yağ koydum motora hiç bir zararı olmadı. Seside güzel çekişide ... Siz uygun olanını yapmışsınız yağın viskozitesi aynı önemli olan bu fakat 10W 30 koysaydınız o zaman bu sıkıntıydı işte. Ben yağları kendimce test ediyorum kimse birçok yağ konusunda görüşünü paylaşmıyor malesef.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende farkı anlamadım ama bende full tech alacağım.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada filtre bakımı için nelere dikkat etmek gerekiyor. özellikle mazot filtresi için .kimisi Çin malı gibi şikayetlere bulunmus. tavsiyeniz nedir ? ve nereden sipariş vereyim,

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada filtre bakımı için nelere dikkat etmek gerekiyor. özellikle mazot filtresi için .kimisi Çin malı gibi şikayetlere bulunmus. tavsiyeniz nedir ? ve nereden sipariş vereyim,

Mazot filtresi ni Bosch marka taktıran birisi çok sorun çıkarttığını yazmış ve orjinal taktırmış. Ben Delphi taktırdım 70 liraydı. Renault un orjinal parçası 130 liraydı. Bosch un yağ filtresini kullanıyorum. Sıkıntı görmedim. Delphinin yakıt filtreside iyi onda da sorun yok. İstanbul da Ümraniye Sanayi sitesinden alabilirsiniz. Ankara 88 oto sanayi. Diğer şehirleri bilmiyorum. İnternette araç parçaları pahalı satılıyor.

agdayı61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar 2014 mode clio 4 joy 1.5 dci joy sahibiyim. Elf motor yağı aldım. Hava filtresi, mazot filtresi, yağ ve mazot filtresi alacağım bir site veya önereceğiniz bir yer var mıdır. İnternetten alan var mı ? Bu bakım için bana öneri verecek abiler kardeşler yardımcı olur musunuz.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar 2014 mode clio 4 joy 1.5 dci joy sahibiyim. Elf motor yağı aldım. Hava filtresi, mazot filtresi, yağ ve mazot filtresi alacağım bir site veya önereceğiniz bir yer var mıdır. İnternetten alan var mı ? Bu bakım için bana öneri verecek abiler kardeşler yardımcı olur musunuz.
Merhaba hava filitresini mazot filitresinj yag filitresini orjinal almaya çalışın
Hangi sehirdesiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hava filitresini mazot filitresinj yag filitresini orjinal almaya çalışın
Hangi sehirdesiniz

Yukarıda arkadaşın sorduğu sormak isterim. İnternetten güvenli ve orjinal olduğunu bildiğiniz yer var mıdır. Özellikle mazot ve yağ filtresi için.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıda arkadaşın sorduğu sormak isterim. İnternetten güvenli ve orjinal olduğunu bildiğiniz yer var mıdır. Özellikle mazot ve yağ filtresi için.

Sanayiden parçacidan alsaniz daha iyi. Mazot filitresi mahle diye bi marka var orjinal derler orjinal degil. Orjinal olanda üzerinde madein china yaziyor bilginize

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.renaulttoptancisi.com/Fluence-15-dCi-10000-Km-Periyodik-Bakim-Malzemeleri,PR-1536.html

hocam linki incele. hepsi orjinal , firma ankarada. benimde bakım zamanı geldi. burası güvenlikr gibi geldi. sadece filtreler 320 lira. yağa da 140 , işçilik ile beraber 500 gözden çıkacak.

normal mi arkadaşlar hepsi dahil 500 lira.
face de Renault da yüzde 20 indirim gördüm. formu doldurdum. servis olarak istanbul çağlayan Abc yetkili servisi seçtim. 2 gün sonra aradılar. fiyat aldım. 1260 lira sadece yağ filtre bakımına fiyat aldım. sanırım 500 e ses çıkartmamak gerekir. servis fiyatları böyle iken kim götürür aracını servise çok merak ediyorum. Hele ki benim gibi 5 ,6 yaşında aracın var ise.değmez diyorsun götürmeye. soygun resmen. yazık.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada dediğiniz doğru. mazot filtresini reno cinde üretiyormuş. fabrika orada imiş. diğerleri sahte