Yağ eksiltme

ozorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
95 Model Springim var. Araçta bir miktar yağ eksiltne var. Motor ve Şanzuman Yağı boşaltma tıpalerını yeniledim ama buna rağmen altında aracı park ettiği zaman bir kaç damla yağ damlıyor. ama az mir miktarda olsa yakıyor yağ eksiltmesini kesmem için ne önerirsiniz.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor Kaputunu Açtığınız'da Herhangi Bir Yerden Kaçan Görüyor'musunuz ? Üst Kapakta Conta'da vs ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ filtresini ve silindir kapağı etrafını kontrol edin ayrıca karter tabasıyla beraber karter tapa contasınıda değiştirin.
95 Model Springim var. Araçta bir miktar yağ eksiltne var. Motor ve Şanzuman Yağı boşaltma tıpalerını yeniledim ama buna rağmen altında aracı park ettiği zaman bir kaç damla yağ damlıyor. ama az mir miktarda olsa yakıyor yağ eksiltmesini kesmem için ne önerirsiniz.

ozorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kertel tapası yalama yapıştı tornacı yeni yer açtı tapa değişti.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle karterden sızdırıyor iyice bi baktırın.Yakması ise normaldir yaptırmayın derim koy yağı devam.:eyv

antilop_skul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesin ve etrkili cözümler var petrol ofisinin kırmızı teneke kutuda yarım mkıloluk katkısı var 9 - 10 tl al onu koy motora motor sesi azalır + olarak yag eksilmesi bayagı azalır silindirdeki cizikleri kapatıyomus ben ses cok cıkıyo diye koydum 500 km sonra falan sesi %40 azaldı