Yağ Motoru Patladı

nail40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 1.5 dci manuel Expression Latitudem var. Araç ile seyir halinde giderken bir anda araç hararet göstergesi kırmızıya dayandı hemen sağa çektim ve stop ettim. Aracın kaputunu açtığımda su deposundan yoğun şekilde su yağ karışımı kaputun çevresinden aşağıya doğru akıyordu. sağ teker üzerine baktığımda su yağ karışımının tekeri komple kapattığını gördüm. Ustaya video gönderdim çalıştırmamı çekici ile kendisine getirmemi istedi. Arkadaşlar yağ soğutucu patlamış motorun fiyatı Nisan 2019 itibariyle 600 lira, usta ilaç ile yağın aracın radyotörünü ve klimasına kadar gittiğini söyledi.ilaç ile temizleyeceğim yoksa sana maliyeti 3-4 bin lirayı bulur dedi. 3 gün kendisinde kaldı. Hemen stop ettiğimden motorda sorun yok dedi. Aracı temizledi şuan kullanıyorum. Bir kaç gün sonra gel tekrar ilaç koyacağım dedi. Bakalım nasıl olacak. Başınıza gelirse sakın aracınızı tekrar çalıştırmayın tavsiyemdir. Geçenlerde bir arkadaşın başına gelmiş bendeki gibi aynı şekilde olmuş . Radyatör, hortumlar, klima temizlenmiş yağ soğutucu yenilenmiş arkadaştan işçilik dahil 4500 lira almışlar. Benim usta çıkma yağ soğutucu aldı sebebi de yağ motoru aradı ya malezya yapımı yada brezilyadan geliyormuş ikisi de tam orjinal değil dedi. Sağ olsun işçilik dahil 610 lira para aldı.

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bununla geçmiş olsun yağ motoru dediginiz yağ soğutucu olabilir. iyi ki aracı hemen stop etmişsiniz

nail40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Coşkun34

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.