Yağ ve hava filtresini değiştirdik.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı Uğurlu Olsun, Araç Bir Nebzede Olsa Kendini Toplamıştır :eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabamda da son 5 aydır yağ değişimi yapılmalı yazıyor ve daha 9000 km var bakıma memlekete gidip geldikten sonra değiştiricem

Hayırlısı olsun inşallah.

hayırlı olsun içiniz rahatlamıştır şimdi

Hemde nasıl. Şunu fark ettim, artık sabahları çalıştırdığımda çok yoğun bir ses duymuyorum.
;)

Hayırlı Uğurlu Olsun, Araç Bir Nebzede Olsa Kendini Toplamıştır :eyv

Teşekkür ederim kardeşim. Toplamaz mı? Sesi güzelleşti resmen.12 3

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, kaliteli güzel yağ kullanmışsın hakkı abi.

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
merhaba yağ değişimi ikazları konusunda bazı hatırlatmalarda bulunmak isterim.
Yağ değişimi ikazları Aracın stoklanmasından bu yana gecen zaman içerisinde geriye doğruu sayım yapar ve bu neden dolayı ikaz verebilir.Servise gidip yağ zamanlamasının kontrolü yaptırmanızı tavsiye ederim.
Birde son çıkan euro 5 motorlar ile beraberinde ocs sistemi denen bir kontrol sisteminden dolayı aracın yağının özelliğini kontrol mekanizması vardır.Bu sistem yağın özelliğinin durumunu kontrol eder ve değişimine bazı durumlarda ikazı yaka bilir.ÖRN:sürekli şehir içi kullanımı yapanlar taksiler v.b. araçlarda bakım zamanı daha erken yapılması gerekir bu kullanım şartına sert şartlar veya sürekli soğuk iklimde olan araçlarada bu örnek geçerlidir.
Sizler yinede yağ değişimi yapmadan önce gösterge tablosundaki zamanlamayı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Hepinize hayırlı günler.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun Abi

Mobil 1 yağından vazgeçmem mükemmel bir yağ Megane II'de hep bu yağı tercih ettim halende ediyorum ve beğeniyorum gerçekten güzel bir yağ

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun Abi

Mobil 1 yağından vazgeçmem mükemmel bir yağ Megane II'de hep bu yağı tercih ettim halende ediyorum ve beğeniyorum gerçekten güzel bir yağ

hangi viskosite mobil1 kullanıyorsun. araç kaç km'de ve hiç eksiltme yaptımı Kubilay. meg2 orijinal yağı 10W-40 diye hatırlıyorum. bende garanti sonrası mobil1 0w-40 düşünüyorum

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi kusura bakma bir ara mesajın gözüme ilişti ne olduysa sonra unuttum özürdilerim :(

Megane aracım'da sürekli Mobil 1 kullandım abi daha önceki araçlarımda'da öyle megane'da hiç yağ eksiltme yaşamadım vectra varken yaşamıştım mobil 1 ile bir double katkı maddesi koydum etkili olmuştu megane orjinal 155 bin civarlarınday'dı. motor durumu % 85 di.

hangi viskosite mobil1 kullanıyorsun. araç kaç km'de ve hiç eksiltme yaptımı Kubilay. meg2 orijinal yağı 10W-40 diye hatırlıyorum. bende garanti sonrası mobil1 0w-40 düşünüyorum

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Hayırlı olsun Hakkı abi.:eyv

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi kusura bakma bir ara mesajın gözüme ilişti ne olduysa sonra unuttum özürdilerim :(

Megane aracım'da sürekli Mobil 1 kullandım abi daha önceki araçlarımda'da öyle megane'da hiç yağ eksiltme yaşamadım vectra varken yaşamıştım mobil 1 ile bir double katkı maddesi koydum etkili olmuştu megane orjinal 155 bin civarlarınday'dı. motor durumu % 85 di.

cevap için teşekkür ederim kardeşim:eyv tam sentetik mobil1 tek başına yeterdi, katkıyla cila yapmışsın:) garanti sonu bende mobil1 düşünüyorum, kısmet artık