Yağ ve stop lambası yanıp sönüyor

fthymk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kütahyadan çanakkaleye geldim yaklaşık 500 km yol yaptım şimdi araçla giderken yağ ve stop lambası aynı anda yaıp tekrar sönüyor nedenini bileniniz varsa söylerse sevinirim aracım 2.0 ide birde giderken böle uğultu gibi bir ses geliyor

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Yağınızı kontrol ettinizmi bu arada???

fthymk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ettim yağım olması gereken çizginin biraz üstünde yarında kütahyaya dönecem bi tedirgin oluyor insan

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
ettim yağım olması gereken çizginin biraz üstünde yarında kütahyaya dönecem bi tedirgin oluyor insan

Basit bir elektrik olayı gibi ama şakaya gelmez elektrikçiye baktırıp 2 dk öyle yola çıkma imkanı varsa içiniz rahat çıkın bence yola...

fthymk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler yardımın için

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler yardımın için

Herhangi bir yardımım olamadıki?sadece aklıma gelenleri söyledim epey önce benimde başıma gelmişti(stop ve uğultu yoktu ama?)onda müşürle ilgili bir arıza çıkmıştı 2 dk'da halletmiştik umarım buda ona benzer bir olaydır....

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontağı açın ve çalıştırın aracı, kaç tane sıfır görüyorsunuz?, yağ eğer 3 sıfırdan fazla ile sıkıntı olmaz, demek ki problem elektrikseş ya da yağ pompasından kaynaklı.
Öncelikle aracınız da LPG montajı varmı ya da denenmiş mi, bu çok önemli. Eğer öyle bir hata yapılmamışsa aracın potansiyometre yani boğaz kelebeği sensörü fişini çekin, ayrıca yağ sensörü fişini de çekip wd-40 ile temizleyin, oksitlenmeyi azaltın. Eğer sorun devam ediyorsa aracınızı fazla kullanmayın, yağ pompanız arızalanmış olabilir.

Kolay gelsin.

demonic1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorunu yasadim k.marastan istanbula gelirken yag ve stop lambasi yaniyodu sonuyodu gelir gelmez elektrikci arkadasa gosterdim arka iki stop lambasini soktu iki tane kablo leyimledi olay cozuldu baska bi elklektrikciye ayak ustu sordum beyin dedi sana tavsiye tanidiga gotur sorun buyuk degil emin olabilirsin ugultuda lastik bilyalarinin birinden geliyodur fazla sorun teskil etmez geri donebilirsin

fthymk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki sanirim birazdaha buyuk bi sorun olacak gibi suan arabayi calistirdigimda tik tik diye ses geliyor sanirim yatak sardi ama insallah ole bisiy olmamisdir suanda usta bekliyorum

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yatak sarmışsa epeyce bir masrafın olacaktır.başıma geldi çünkü. geçmiş olsun.