Yağmur sensoru karartmalı ayna ve otomatik far hatası

bayka52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende 2004 model exe ve tekno paketli full +full megane 2 var yağmur sensoru calışmıyor arıza lambası yakıyor farda aynı otomatik yanmıyor karartmalı aynamda calışmıyor yani aynanın olduğu bölume elektirik gelmiyor bunun sigortası ve yahut başka biryerde on off tuşumu var yardım edebilecek birileri varmı acaba http://www.renaultfanclub.com/images/smilies/sinirli.gif

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sinyal kolunda auto yazan kısma basılı tutun otomoatik far açık/kapalı ibaresi gelecek ancak bu durum yazılımsal olarak görünmüyor aracın daha önce ön camı değiştimi cam değişimi esnasında sensör bağlantıları hatalı yapılmış olabilir veya sensör zarar görmüş olabilir düğmeyle alakalı sorun değil

bayka52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön cam değişmiş sinyal kolundaki auto tuşundan aktif ettiğimde hata veriyor zaten ayrıca sesorlrin soket girişleri aynımı her sensorun ki farklımı

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ön cam değişimi sırasında pahalı diye yağmur sensörünü değiştirmiyorlar maalesef,otomatik far çalışsa bile yağmur sensörü çalışmaz yenisini taktırman gerekir.
Aynı şey benim MRS de yapılmış ve sensör değiştirilmemiş,araçta arıza vermiyordu lakin yağmur sensörü yağmuru algılamıyordu,92 lira bayılınca çalışmaya başladı...

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön cam değişmiş sinyal kolundaki auto tuşundan aktif ettiğimde hata veriyor zaten ayrıca sesorlrin soket girişleri aynımı her sensorun ki farklımı
Sensörlerin soket girişleri aynıdır yukarıda Mustafa ağbininde dediği gibi cam değişimi sırasında sensörü takmıyorlar ve sorun çıkartıyor ancak cam değişen arkadaşların genelde sadece yağmur sensöründe sorun oluyor far sensörleri çalışıyor buda kuvvetli ihtimal sizin sensör cam değişimi sırasında zarar görmüş kablolarının bağlanmadığıda düşünülebilir ancak far sensörü çalışsa dahi yağmur sensörü jeli alınmadan çalışmayacaktır yeni sensör alın camı iyice temizleyip iç kısımdan jelini tam denkleyerek yerine oturtturun bunu usta yaparsa daha sağlıklı sonuç alınacaktır ancak kalbolarıda kontrol ettirmenizi öneririm belki takılmayan soket vardır en azından far sensörünü kurtarabilirsiniz karartmalı aynanında sorun vermesi kablolardanda sorun olabilceğini aklıma getiriyor

Son düzenleme:

bayka52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sensorun önundeki cama yapışık olan jel 100 tl verilerek değiştirildi ve klima ısı sensorude calışmıyor ne yaptıysak olmadı bu soketler hatırladığım kadarıyla her sensorun kaploları farklı renkte karışmış olma ihtimali yok diye biliyorum ama birdefadaha kontrol edeceğim benim demek istediğim buraya elektirik geliyorsa bir sigortası olması lazım değilmi sizce söfor bolumünde yok motor bölümündeki sigorta kutusunda olabilirmi sizce

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sensörler dijital yada analog bilgi aktarımı yaptığı için sigorta kullanılmaz.Ancak yük çekilen kısımlarda sigorta kullanılır (lamba,klima,sigorta,korna,ısıtıcı vs vs)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Far Yagmur Sensorlu Aracda On Cam Degisiminde O Algilayicida Mi Degisecek Yani

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmur sensörü Benimde çalışmıyor ama yazılımsal bir hata yok .

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vay babam vay araba da çocuklar gibi nasıl çocuk büyüdükçe sıkıntısı da büyüyorsa demek ki araba yenilendikçe sıkıntısı da yenileniyor benim R19 bu sorunların hiç birini çıkartmıyor yağmur sensörü far sönsörü karartmalı ayna hiç böyle bir sıkıntımız yok şükür :D

bizlerde bağaj su alıyor kapı kilidi açılmıyor yada kilitlemiyor, direksiyon yağ kaçırıyor araba su eksiltti gibi sıkıntıları konuşuyoruz aramızda :D

Allah işinizi gücünüzü rast getire konuya maydanoz oldum kusura bakmayın hakkınızı helal edin

Kazasız günler dilerimle