Yağmurlu Hava da Aracımda Tekleme ve Stop etme sorunu

byreis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli form üyeleri ben aranıza yeni katıldım , yardımlarınızı ve tecrübelerinizi esirgemeyeceğinizi umuyor ve sorunumu size arz etmek istiyorum. benim 1993 model renault Broadway gte LPG li aracım var. bu gun itibarı ile çok aşırı bir yağmur altında yaklasık 12 km kadar bir yolculuk yaptığım esnada araba durduk yere sanki gaz bitimine yaklaşmış gibi teklemeye ve silkelemeye başladı. trafik ışıklarına geldiğimde araçı kalkışa aldığımda stop etti. tekrar çalıştırıp yürüdüğümde gene kafa atar gibi silkeleme ve tekleme yapmaya devam etti. en son dikkatimi çeken Motor normalden farklı çalışıyor vuruntulu gibi araç içinde bunu hissedebiliyorum. Devir saati kendi kendine hafif hafif yükseliyordu.

Normal hava şartlarında bu tarz tekleme ve motor çalışmasında vuruntu,komprasyon, kafa atma vs gibi durumlar yaşamamıştım. arada gaz yemem me oluyordu ama bu beni tedirgin etti. şimdiden değerli yardımlarınızı bekler iyi formlar dilerim..

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli form üyeleri ben aranıza yeni katıldım , yardımlarınızı ve tecrübelerinizi esirgemeyeceğinizi umuyor ve sorunumu size arz etmek istiyorum. benim 1993 model renault Broadway gte LPG li aracım var. bu gun itibarı ile çok aşırı bir yağmur altında yaklasık 12 km kadar bir yolculuk yaptığım esnada araba durduk yere sanki gaz bitimine yaklaşmış gibi teklemeye ve silkelemeye başladı. trafik ışıklarına geldiğimde araçı kalkışa aldığımda stop etti. tekrar çalıştırıp yürüdüğümde gene kafa atar gibi silkeleme ve tekleme yapmaya devam etti. en son dikkatimi çeken Motor normalden farklı çalışıyor vuruntulu gibi araç içinde bunu hissedebiliyorum. Devir saati kendi kendine hafif hafif yükseliyordu.

Normal hava şartlarında bu tarz tekleme ve motor çalışmasında vuruntu,komprasyon, kafa atma vs gibi durumlar yaşamamıştım. arada gaz yemem me oluyordu ama bu beni tedirgin etti. şimdiden değerli yardımlarınızı bekler iyi formlar dilerim..

reno9 ların distribütörü motorun ön tarafında olduğu için yağmurlu havalarda ıslanmadan dolayı etkileniyor .

byreis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk yapmanız gereken yağmurlu havada öndeki aracı çok yakın takip etmeyin o aracın geriye doğru sıçrattığı yağmur suları sizi etkiliyor. eğer yağmur karşı taraftan sizin aracınıza doğru yağıyorsa ona tek yapılacak distribütörü koruyacak bir muhafaza geliştirmek.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Distribütöründe hava alan bir yer vardır, contasını kontrol ettir, nemli havalarda içinde su buharı oluşur bu yüzden stop eder, çalışmaz, tekleme yapar...

byreis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Distribütöründe hava alan bir yer vardır, contasını kontrol ettir, nemli havalarda içinde su buharı oluşur bu yüzden stop eder, çalışmaz, tekleme yapar...
Teşekkür ederim usta Distribütöre nasıl bir muhafaza yapılabilir. mesela yolda ister istemez su birikintilerine girmek zorunda kalıyoruz seyir halindeyken ve bu esnada aracın alt kısmından bu bölgeye su alması sıçraması Distribütörü etkiler değilmi. normal havada bu sorunları hiç yaşamıyorum.

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor üst külbürütör kapağının üstünde 3 tane cıvata vardır orta taraftaki cıvatadan yararlanarak kalem kalınlığında bir demir çubuk uzatarak onun ucuna A4 kağıdı büyüklüğünde veya biraz daha küçük bir sac levha oval bükerek tutturabilirsiniz.

byreis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor üst külbürütör kapağının üstünde 3 tane cıvata vardır orta taraftaki cıvatadan yararlanarak kalem kalınlığında bir demir çubuk uzatarak onun ucuna A4 kağıdı büyüklüğünde veya biraz daha küçük bir sac levha oval bükerek tutturabilirsiniz.
Sağol üstadım bunu değerlendireceğim , hassas bir yer olduğu için insanın aklına ilk etapta birşey gelmiyor fikirleriniz benim için önemli teşekkür ederim.

erensipahi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
distribütörün etrafına poşet gibi bişey geçirip altından lastik ile sağlam durmasını sağlayabilirsiniz böylece su almayacak ve ateşleme düzgün olacaktır

ygtylz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba. Konu açılalı baya olmuş cevap gelir mi bilmiyorum ama benzer sorunu yaşıyorum. Nasıl bir önlem aldınız ?