Yakıt Değeri 1,4 Karbüratörlü

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt değeri mi paylaşayım.

Samsun(Bafra)-Ordu-Samsun(Bafra) Toplam 480 km yol yaptım. Araç 1,4 Karbiratörlü LPG Litre Fiyatı: 2,80 TL

Araçta kalan gazla en az 20 km daha gidebilirim. Bu yüzden 500 km üzerinden hesaplıyorum. 100 tl gaz aldım.

Sabit 80/85 kmh kesinlikle 100 görmedim. Çok sabırlı gittim,geldim:)
100 TL = 35 LT 500km Bu da 100 km de 7 Lt yapar...

Bir daha ki sefer 90/100 kmh arası deniycem. Arkadaşların yorumlarından anladığım 90/100 kmh de benim yaktığım değerleri veriyor. O zmn 80kmh ile gittiğime pişman oldum :sinirli

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel değerler maşallah aracına :) koklamış resmen

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel değerler maşallah aracına :) koklamış resmen

Evet ama aynı değerleri arkadaşlar 90/100 kmh ile de alabiliyorlar yorumlardan okuduğum kadarı ile o zaman da 80 kmh ile gitmek mantıksız geldi.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın yakıt değerleri güzel ,O motorun 100 km/h hızla 20 kuruş gibi bir değerde seyretmesi lazım .
Buji ve kablolarını , distribütör ve tevzimakarasını değiştirin . Gerekirse sübab ayarı yaptırın .
Daha sonra yallah gaz ayarına . Ben eskiden karbüratörlü otomobilleri şıklar otogaza götürürdüm..

Bende bugün Havza dan Samsun'a tekrar Havzaya geldim . 208 km yol yaptım .

Giderken ben kullandım 90-130 arasında yol bilgisayarında 5,7 l / 100 km yakaladım .
Dönüş yolunda babam kullandı 7,2 ile eve geldik .

Kullanıcıya göre değişiyor .
Ben kullansaydım max : 6,3 L / 100 ile eve gelirdim .

Araba megane II km ye ne yaktı hiç bilgim yok .
Bu arada Havza'da Shell : 2,58 TL Litre fiyatı LPG .

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ama aynı değerleri arkadaşlar 90/100 kmh ile de alabiliyorlar yorumlardan okuduğum kadarı ile o zaman da 80 kmh ile gitmek mantıksız geldi.

millet yalan söylüyo bakma sen r19 çoğu muadili araca göre az yakar 80 90 100 km hızlarda çok farketmez okadar kasma kendini. bizim milletimiz çay kahve sohbetlerinde o araba çok yakar bu araba az yakar muhabbetlerini çok sever :) sen gerçek kullanıcılara sor veya kendin ne yakıyorsun ona bak geç milletin şunu yakıyor bunu yakıyor dediğine :) connect çok yakar dediler gittim aldım kullandım şehir içinde 6lt mazot yakıyor bak keyfine boş geç milletin şunu yakıyo bunu yakıo muhabetini.r 19 un şehirler arası 90 100 km hızla 200 veya 225 kuruş civarı yakması bence normal

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın yakıt değerleri güzel ,O motorun 100 km/h hızla 20 kuruş gibi bir değerde seyretmesi lazım .
Buji ve kablolarını , distribütör ve tevzimakarasını değiştirin . Gerekirse sübab ayarı yaptırın .
Daha sonra yallah gaz ayarına . Ben eskiden karbüratörlü otomobilleri şıklar otogaza götürürdüm..

Bende bugün Havza dan Samsun'a tekrar Havzaya geldim . 208 km yol yaptım .

Giderken ben kullandım 90-130 arasında yol bilgisayarında 5,7 l / 100 km yakaladım .
Dönüş yolunda babam kullandı 7,2 ile eve geldik .

Kullanıcıya göre değişiyor .
Ben kullansaydım max : 6,3 L / 100 ile eve gelirdim .

Araba megane II km ye ne yaktı hiç bilgim yok .
Bu arada Havza'da Shell : 2,58 TL Litre fiyatı LPG .

Yorum için teşekkür ederim. Kullanıcıya göre farkeder belki benim araçla daha da az yakan şöför illa ki vardır? 1,6 karb. motor ile 1,4 karb. motor arasında yakıt farkı var mı?

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
millet yalan söylüyo bakma sen r19 çoğu muadili araca göre az yakar 80 90 100 km hızlarda çok farketmez okadar kasma kendini. bizim milletimiz çay kahve sohbetlerinde o araba çok yakar bu araba az yakar muhabbetlerini çok sever :) sen gerçek kullanıcılara sor veya kendin ne yakıyorsun ona bak geç milletin şunu yakıyor bunu yakıyor dediğine :) connect çok yakar dediler gittim aldım kullandım şehir içinde 6lt mazot yakıyor bak keyfine boş geç milletin şunu yakıyo bunu yakıo muhabetini.r 19 un şehirler arası 90 100 km hızla 200 veya 225 kuruş civarı yakması bence normal
sağolun çok rahatlatıcı bi yorum oldu? bir sorum daha var 1,6 karb ile 1,4 karb. motor arasında yakıt farkı var mı?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah maşallah..

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolun çok rahatlatıcı bi yorum oldu? bir sorum daha var 1,6 karb ile 1,4 karb. motor arasında yakıt farkı var mı?

1.6 size göre daha az yakar yani aslında siz onun kadar yakarsınız ancak 1.4 motora göre çok yaktığınızı düşünürsünüz ki öyledir o motor o kasaya az gelir gitmez basarsın yakar :) hatta uzun yolda 1.6 araç daha az yakar veya aynı gibi yakar :) bu da size çok gelir doğal olarak :) eğer daha üstün donanımlı bir araç alabilecek ekonomik gücünüz varsa 1.4 karbüratörlü r19u hemen değiştirin yoksa aracınızı çok sevin bağlanın sevdiğinizden sonraki tek aşkınız o olsun çünkü onlar bizim elimiz ayağımız :) yoksa aracınız kötü bir araç değil 1999 senesinde sıfır km alıp 2010 kasım ayında sattım 1.4 karb RNA modelini çok çok memnun kaldık ailecek megandan daha sorunsuz bir araçtı.11 yılda sadece 1 kere komple ön düzen yapıldı 2 kerede rot balans ayarı yaptırdım samimiyetle söylüyorum kronik sorunları megandan daha az bir araçtır..tek sıkıntısı hararet problemi dikkat etmek lazım ona onun haricinde 10 numara 5 yıldız :) bana göre

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 size göre daha az yakar yani aslında siz onun kadar yakarsınız ancak 1.4 motora göre çok yaktığınızı düşünürsünüz ki öyledir o motor o kasaya az gelir gitmez basarsın yakar :) hatta uzun yolda 1.6 araç daha az yakar veya aynı gibi yakar :) bu da size çok gelir doğal olarak :) eğer daha üstün donanımlı bir araç alabilecek ekonomik gücünüz varsa 1.4 karbüratörlü r19u hemen değiştirin yoksa aracınızı çok sevin bağlanın sevdiğinizden sonraki tek aşkınız o olsun çünkü onlar bizim elimiz ayağımız :) yoksa aracınız kötü bir araç değil 1999 senesinde sıfır km alıp 2010 kasım ayında sattım 1.4 karb RNA modelini çok çok memnun kaldık ailecek megandan daha sorunsuz bir araçtı.11 yılda sadece 1 kere komple ön düzen yapıldı 2 kerede rot balans ayarı yaptırdım samimiyetle söylüyorum kronik sorunları megandan daha az bir araçtır..tek sıkıntısı hararet problemi dikkat etmek lazım ona onun haricinde 10 numara 5 yıldız :) bana göre

Aslını sorarsanız arabayı değiştirmeyi düşünüyoruz. Severekte biniyorum fakat ben hariç aile fertleri manuel vites kullanmakta biraz sıkıntı çekiyolar. Bu yüzden otomatik vites bir araç düşünüyoruz, bahane ile model yükseltmiş olucaz. Araştırma yaptıkça işin içinden çıkamıyorum. Şanzıman olayı çok derin bi konu. Ben aradığım özellikleri ve bütçemi belirtsem öneriniz ne olurdu? Yeni başlık açabilirim gerek olursa?

Bütçem 25,000-30,000 tl
En az sorun çıkaran şanzımana sahip olmalı.
1-2 lt fazla yakması önemli değil ama rampada performanslı olmasını istiyorum. Chip uygulaması yaptırabilirim.
Rampada geri kaçırmamalı
Yol Bilgisayarı ve Hız sabitleyici olmalı.
Sunroof lu araç kullandım çok özendim. Aradıklarım bu kadar. Dizel , LPG farketmez.

Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar

Son düzenleme: