Yakıt değerleri

nhtklc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
depoyu doldurdum.850 km yol yaptı.uzun yol samsun batman arasında.100 km hıza sabitledim genekde öyle gittim.5.1 ortalama gösterdi.şehir içi çok daha fazla.öok memnun değilim açıkcası.artı olarak sürüş olarak gayet sakin kullanıyoruz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin açığı hic bir aracın daha fabrika verisi ile dolaştığını göremedim. 4. Değerleri ciddi değerler. Bunu sadece 1.2 benzinli golfte arkadaş Antalya'ya giderken yakalamış resim göndermişti ama olme essegim olme. Yani az yakacağım diye değerlerin dibine vurup aracı iyice yavaş kullanmak ne kazandırır kişinin kendi tercihi tabi ki ama su an gelinen teknoloji ile 5-6 lt civarı normal olarak kabul edilen değerler ki ben fluence dizel otomatik kullanıyorum 6 nin üzerine çıkmadım ve ortalama genelde 5.4 ile 5.9 arası trafiğe göre değişiyor. 6 litreye kadar artık normal bir değer olarak kabul edilmeli diye düşünüyorum. Taktir sizin tabi ki.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin açığı hic bir aracın daha fabrika verisi ile dolaştığını göremedim. 4. Değerleri ciddi değerler. Bunu sadece 1.2 benzinli golfte arkadaş Antalya'ya giderken yakalamış resim göndermişti ama olme essegim olme. Yani az yakacağım diye değerlerin dibine vurup aracı iyice yavaş kullanmak ne kazandırır kişinin kendi tercihi tabi ki ama su an gelinen teknoloji ile 5-6 lt civarı normal olarak kabul edilen değerler ki ben fluence dizel otomatik kullanıyorum 6 nin üzerine çıkmadım ve ortalama genelde 5.4 ile 5.9 arası trafiğe göre değişiyor. 6 litreye kadar artık normal bir değer olarak kabul edilmeli diye düşünüyorum. Taktir sizin tabi ki.

Kesinlikle haklısınız.220 tl yakıt ile 886 km yaptım.Tekirdağ-istanbul-bursa gidip geldim.Mazot fiyatlarının uçtuğunu göz önünde bulundurursak bu rakam bence iyi bir rakam.

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de yakıt değerlerinin normal, ancak renault'un abarttığının çok üstünde olduğunu düşünüyorum. şehirlerarası 90 ile gidince 4.5 civarında. şehiriçi 6 civarı. Ford yakıt konusunda övünmüyor. ama bir focus megane 4 e göre çok daha ekonomik.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende megane 4 ten önce megane 3 hb vardı bir depoyla 1100 km gitmiştim istanbul kırıkhan arası arabayı stop ettiğimde daha 180 km gider gösteriyordu şuanki aracım daha 220 km de 12.5 km ortalama hız ile 11.4 yakıt tüketimi var uzun yol yapmadım ama size şunu söyleyim megane 3 ile megane 4 arası motor ve şanzıman aynı değil ve yakıt deposu da yanılmıyorsam aynı değil megane 3 ,45 lt megane 4 ,49 lt buda gösteriyor ki megane 4 ,3 e göre daha çok yakacak en azından bunu ön görmüşler yoksa neden depo hacmini büyütsünlerki megane 4 teki motor fiziksel olarakta megane 3 teki motordan farklı megane 4 teki motor euro 6 normunda ve mercedes tarafından modifikasyondan geçirilmiş mercedes cla ve a serisinde kullanılan 1.5 dci inin aynısı

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle şunu bilmek gerekiyor; bu araçlar fabrikada dümdüz yolda ve en ekonomik sürüş şekliyle denendiğinden dolayı, çıkan rakamlar veri olarak kullanılıyor. Yani gittiğimiz yolun eğimine rampasına göre yakıt değeri artabilir. Ben dümdüz yolda hız sabitleyici ile 90 km hızla giderken 3.8 lt görebiliyorum. Fakat aynı hızda rampasına göre tırmanırken 7,5-8 lt leri de görebiliyorum. Tamamen kullanılan yola ve hava şartlarına bağlı.

Şehir içi olayına da gelince ;
Ben tekirdağ da yaşıyorum ve trafik ışıklarımız da kırmızı 120 saniye yanıyor ve bir sonraki ışıkla arasındaki mesafe 100-150 mt gibi çok kısa bir mesafe. Durum böyle olunca şehir içi yakıt tüketimim çok oluyor.
Bir önceki aracım 1.2 clio 3 hb idi. Bu aracıma 100tl yakıt alıyordum. Aynı yakıtla uzun yolda 70 km daha fazla yapıyordum. (O zamanın benzin parasıyla)

Yani yakıt meselesi herkeste farklıdır. O yüzden çok takılmamak lazım. Başka markada olsa aynısı olacak sonuçta.

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk depo ölçümünü biraz önce yapmış bulunuyorum.Araç megane sedan 1,5 dci edc. 488 km yol karışık kullanım, 29,3 litre yakıt aldım. Yakıt tüketimi depo ölçümü 6 litre, yol b. 5,7 ortalama hız 33 km.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fabrika verileri ile araba kullanılmaz zaten adamlar minimum ağırlık düz yol neredeyse sarsıntı yok gibi yolda kullanıyorlar. Ama gel Istanbul trafiğine bunların bir tanesi yok :) uçak bileti reklamları gibi her şey dahil verilmeli bu rakamlar. Fabrikanın bahsettiği yollar test alanı dışında var mi acaba diye düşünüyor insan. Avrupa da o yollar var diyecekler şimdi ama Avrupa'nın yollarıda bal dök yala değil nihayetinde :)

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence fabrika verilerine çok takılmamak lazım. Eski aracım ford fiesta 6 lt yakıyordu (1.4 70 hp) megane 4 ise şuan 1000 km olmadı ve ortalama 6.5 . ( 1.5 dci 110 Manuel. ) bence gayet normal. İleride 6 lt ye düşerse çok iyi .

SM-N920C cihazımdan gönderildi