Yakıt deposu kapağı

alper_492

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yakıt depom tam kapanmıyor bir parmak kadar bir Aralık kalıyor elimle bastırıp ondan sonra kapıları kapatmak zorunda kalıyorum yıkar kapak kilit kısmına oturmuyor. Kapıları açınca da yerinden bir parmak kadar dışarıda kalıyor. Sizce neden olabilir. Mıknatıs tarzı bir şey mi vardı o mu düştü acaba.

Son düzenleme:

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 lerde bu durum kronik,özellikle soguk mevsimlerde baş gösterir,aracı yıkarken depo kapagını açarak dolum haznesi çevresinede iyice tanzikli su tutun ama uzaktan,yakından kırabilirsiniz,sonra rahat kapancaktır,malesef 2 3 kere depo kapağını kullandıktan sonra yeniden tam kapanmayacak,tekrar su tutatarak geçici sorunu çözebilirsiniz

alper_492

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim cevabın için öncelikle. Aslında aracı yıkatırken açık kalan kısmına denk geldiği için kapak fırlamış ve twkmışlar sonrasında bir iki kere düzgün kapandı ama tekrardan eski haline döndü. Yani bunun kesin çözümü yok mu. Sanki yaylı bir sistemde yayı gerginliğini kaybetmiş gibi duruyor.

alper_492

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözümünü buldum büyük ihtimal paslanmış yada kapağın yay kısmında sertleşme olmuş olabilir. Wd40 sprey sıkarak kesin çözüm buldum. Böyle sorunu olanlara yardımcı olur bu yöntem.