yakıt göstergesi, full gösterip bir anda aşağı iniyor

unicorn64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,
depoyu fulledikten sonra yaklaşık 200 km boyunca depo full görünüyor, sonrasında gösterge hızlı şekilde aşağı iniyor,
yani yaklaşık 200 km full gösteriyor, 100 km daha gittikten sonra depo neredeyse yarıya iniyor, 100 km daha gidince son çeyreği gösteriyor ibre
sizlerde de durum böyle mi acaba?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,
depoyu fulledikten sonra yaklaşık 200 km boyunca depo full görünüyor, sonrasında gösterge hızlı şekilde aşağı iniyor,
yani yaklaşık 200 km full gösteriyor, 100 km daha gittikten sonra depo neredeyse yarıya iniyor, 100 km daha gidince son çeyreği gösteriyor ibre
sizlerde de durum böyle mi acaba?

bizde de buna yakın oluyor 200 km hiç oynamıyor ondan sonra düşmeye başlıyor ama birden değil tabi. belki yavaş dolum yapılırsa faydası olur. hızlı dolumda sona doğru hava yapıyor dur. ben hep birinci kademede dolum yaptırırım ve tabanca attığında o şekilde keserim. ben ölçü olsun diye yapıyorum ama hava ya da belki faydası oluyordur.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben depoyu fullüyorum.Tabanca attıktan sonra da aldığı kadar dolduruyorum. 200Km ye kadar ibre çok ilerlemiyor ama ondan sonra yavaş yavaş düşüyor.Tam Yarım depoya gelene kadar tüketim ortalamasına göre değişmekle beraber 400- 450 km yapmış oluyorum.

civilkaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durum bende de hemen hemen aynı. Ben de aracı alalı 3 hafta oldu ve alışmaya çalışıyorum. Önceki aracım Skoda Octavia idi ve o da bu şekilde yapıyordu. Ama onun menzili daha uzun olduğundan gösterge biraz daha yavaş düşerdi. :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durum normal bendede böyle..

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Captur, kayınpederde Duster var 1,5 dci ikisi de ve durum aynı, 200-250km ibre oynamıyor sonra yavaş yavaş düşüyor. 1 depo mazot ile Şehir dışı ortalama 800km kadar yapıyor. Tabanca atınca doldurtmuyorum ve genellikle de ışık yanmadan tekrar doldurtuyorum. 1,5 dci kullanan tüm tanıdıklar ışık yanmadan tekrar doldurtun diyor. Hatta taksici bir tanıdık bunu tavsiye ettiği gibi en geç 70 bin km de enjektörleri değiştirtin demişti. Söylediğine göre tekrar motoru yaptırtmak zorunda kalmış.