Yakıt göstergesi hakkında

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese sa
Araçla ilgili bir sıkıntım var sizlerede sormak istedim belki daha önce başına gelen vardır diye
Aracım 1.5 dci 90 hp yakıt konusunda çok memnunum çok ekonomik fakat bugün ilginç birşey oldu. Konyadan ankaraya gidiyorum mazot lambası yandı shellden 100 liralık mazot aldım gösterge tam yarıya geldi yol bilgisayarını sıfırladım. Yola çıktım ibre çok çabuk aşağı inmeye başladı araç ortalama 4.2 gösteriyor fakat 100 km de çeyrek depo aşağı indi ibre acaba bu neden olur fikri olan??

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer şeyler benim başıma gelmişti.Lamba yanmıştı fulledim 35 litre aldı sonrasında depo yarım iken fulledim 44 litre almıştı.Şamandıra değişti serviste.Şuan bir nebze daha iyi çalışıyor diyebilirim.Fazla takılmayın , deponuzu full tutun devam edin yolunuza :)

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracında göstergesi düzgün çalışmıyor. 40 litre yakıt aldım. 30 litre kaldıktan sonra düşmeye başlıyor. Yani 30 lt aldığım zaman gösterge full gösteriyor.

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba yaklaşık 1 yıldır 2018 clio 90hp touch paket kullanıyorum. Aracım kiralık araç tts mevcut . Mazot ibrem en aşağıdayken yaklaşık olarak 340tl lik mazot aliyor. Tahmini 53-55 litre gibi. Bu zamana kadar şamandıra sorunu yaşamadım. Uzun yolda ortalama 1 depo mazot ile 1150km yol yaptım. Istanbul şehir içinde ise maksimum 800km gördüm.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Benim düşüncem başıma gelmişti oradan aklımda kalanı söyluyorum İzmir-Ankara Yaptık İzmirde fulledim Afyona Kadar Hiç İbre Oynamadı Fakat Sivrihisar Tarafına gelince ibre çatır çatır düşmeye başladı sebebini sordum Renaulta Depolarımız Huni Şeklinde imiş ilk önce boğazdaki yakıtı emiyormuş daha sonra deponun 35 litresini emmeye başlıyormuş.Daha sonra bir daha test ettim evet Gerçekten 45 litre ile 1200 km gidiyor ve sıkıntı çıkmıyor.

phantom18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim araçların yakıt deposu bildiğiniz gibi 45 lt. Aracın deposunu ağzına kadar doldurduktan sonra benim gözlemlerime göre ibre full göstergesinden 13 lt tüketim yaptıktan sonra aşağı inmeye başlıyor.Algıdan mıdır şamandıradan mıdır bilmem yarım depoya biraz çabuk geliyor.Yine benim gözlemlerime göre yarımdan sonra ufak çizgi aralıkları da 2.5-3 lt civarı harcamalara tekamül ediyor.Ayrıca akaryakıtı aldığınız yerlerde çok önemli eğer ucuz yollu istasyonlardan aldıysanız kaliteli yakıta göre daha çabuk bitiyorlar.