Yakit ikaz işiği hk

kermit133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Aracım 1.5 dci 75 beygir. Işık yanınca depoda 4-5 litre mazot kalıyor. benim 100 km ortalamam 4.8-5 lt gibi birçok defa 100 km yaptım. Hızlı kalmadan, 90 km/h ın üzerine çok çıkmadan, uygun devirlerde kullanarak yaptım bunu.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 90 lık için söylüyorum. ışık yandığında 100 km daha gösteriyor. bu ortalamamıza göre değişir. 90 ı geçmeden sabit hızla 100 km gidilebileğine eminim. şehir içi de bi 50 km. gider. ama zaruri durumlar haricinde risk almaya gerek yok. eğer mazot biter araç stop ederse bidonla mazotu koy çalıştır git kadar kolay olamayacaktır diye düşünüyorum. bi havasını alma işi çıkabilir ve sizi baya uğraştırabilir. işi bilen biri tabi daha kolay oıabilir. kitapçıkta biryerleri sıkın marşa basın falan filan diye tarif ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. ayrıca lambanın yanık halde kullanılması daha sonra arızaya yol açıyor dşiye duymuştum. özellikle lpg li araçlar benzini dipte lamba yanar şekilde kullanınca benzin pompaları bir süre sonra kesin arıza yapıyor diye bir çok kez şahit oldum. bide süre daha kısa olacağı için bu durum daha geç oluşacaktır. dediğim gibi zaruret yok ise zorlamanın bir anlamı yok.