yakıt problemi

MEMETKAPUCİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamun alekum arkadaslar sızlerden yakıt tuketımımın artması ıle ılgılı problemımı paylasmak ıstıyorum
aracım 2012 model clıo 0.9 touch 55.000 KM de
ılk 3 sene boyunca aracımı sehır ıcı ortalama 6.0 6.2 yakıt tuketıyordu uzun yolda ıse asırı memnundum nerdeyse kokluyordu son 3-4 aydır yakıt tuketımı 7.2 ye cıktı aracın bakımlarını duzenlı yaptırıyorum lastıklerıde yenılendı su an ıcın klıma kullanmadıgım halde bu sekılde bıde klımayla kımbılır kaca cıkıcak yapmam gereken sizce nedir yardımlarınızı beklıyorum
SAYGILARIMLA.

Alpertunga4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.2 edc 120 bg. Model kullanıyorum. 0.9 ile 1.2 ortak özelliği turbo üflemeli olmasıdır. Araçtaki hızımı 104 e sabitlediğimde 4.4 litre, 110 sabitlediğimde 5.1 bir ortalama yakaladım. Yakıt oranının artması, aracı devirli kullanman, fren gaz sulkilasyonunu çok kullanmadan, ilk kalkışlarda ve yokuş çıkışlarında aracı çok bağırttırman ile ilgili olabilir, ortalama değerleri sıfırlayıp, sakin kullanımda tekrar bi oran belirlemende fayda vardır diye düşünüyorum

MEMETKAPUCİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslinda araci ilk aldigimdan beri surekli devirli kullanirim kullanis sekli ile alakali oldugunu sanmiyorum cunku bu olay son 4 5 aydir bu sekilde sizce teknik bi sikinti olabilirmi

MEMETKAPUCİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belkide turbo hortumu ile alakali bi durum soz konusudur ama ariza vermedi aracim

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forum kurallari gereği öncelikle kendinizi üye tanitim bölümünden tanitiniz lütfen.

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektörlerde tıkanıklık olmaya başlamış olabilir. Enjektör temizleyici falan kullanmayı deneyebilirsiniz. Würth ün ürünlerini tavsiye ederim.

MEMETKAPUCİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bide bujiler degismedi daha onun ne kadar etkisi olabilir