Yakit sorunu

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim aracım gün geçtikçe fazla yakmaya başlamıştı renonun kendi servisine bile gittim bir çözüm bulamadılar sonra sanayide yaptırdğım işlemler şunlar...

1- Bujiler değiştirildi (Orjınal olanı takıldı ) buji kablolarında en ufak sorun yok daha sıfır gibi bu sebeple onlar yenilenmedi

2- Gaz pedalı orjinal olarak değiştirildi ( Ara ara gaz yememe boğulma sorunu olduğundan bu değişim yapıldı )

3-Boğaz Kelebeği temizliği yapıldı

4-Bütün filitreler değiştirildi orjınal mais filitre grubu takıldı yağı v.s değişti

Bütün bunlar yapılmasına rağmen aracımda yakıt olayı %10 iyleşme oldu eski moduna gelmedi acaba diyorumki oksijen sensörünü değişsem bayağı bir etkisi olurmu yada başka ne yapılabilir bu konuda yardımlarınızI bekliyorum saygılar...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnegöldeyseniz eğer küçük sanayide baykoz oto var orhan usta bi gösterin. Yapacağından eminim.:eyv

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aracınız kac km de ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Rölanti de yada hızlanmada sorun varmı tek sorun yakıt tüketimi mı?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti de yada hızlanmada sorun varmı tek sorun yakıt tüketimi mı?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rölantide daha önce sorun vardı ve arabanın çekişindede düşme meydana gelmişti GAZ PEDALINI değiştikten sonra o sorun kalktı fakat yakıtta dediğimin haricinde ilerleme kaydedemedik

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnegöldeyseniz eğer küçük sanayide baykoz oto var orhan usta bi gösterin. Yapacağından eminim.:eyv

Oraya gitmedim ama küçük sanayide bir kaç ustaya şikayetlerimi dile getirdim bu bizlik iş değil siz servise götürün dediler bakmaya bile tenezzül etmediler yapılacaklar yapılmış artık bize iş kalmadı diyorlar anlayacağınız :-(

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar soruları sordunuz ama cevaplar gelmedi yardımlarınızı deneyimlerinizi bilgilerinizİ bekliyorum arkadaşlar bir dünya forumda üye var ama yardım edenmi yok yol gösterenmi yok YARDIM LÜTFEN...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar soruları sordunuz ama cevaplar gelmedi yardımlarınızı deneyimlerinizi bilgilerinizİ bekliyorum arkadaşlar bir dünya forumda üye var ama yardım edenmi yok yol gösterenmi yok YARDIM LÜTFEN...
Yakıt ideal orandan fazla olur ise motor boğulur rölanti düzensiz çalışır. Siz aracın gidişi iyi diyorsunuz tek sorun çok yakıyor demişsiniz . Ateşleme sistemi hava filtresi de değişmiş

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt ideal orandan fazla olur ise motor boğulur rölanti düzensiz çalışır. Siz aracın gidişi iyi diyorsunuz tek sorun çok yakıyor demişsiniz . Ateşleme sistemi hava filtresi de değişmiş

açıklamada daha önce belirttiğim gibi bütün işlemler yapıldı sadece yakıt ile alakalı olarak oksijen (Lambda) sensörü değişse çok artısı olurmu bi o kaldı ellemediğim oda biraz pahalı olduğu için buradan sizlerle konuyu paylaştımki başka bir yolu var ise bedavadan değişmeyelim bu sebeple sizden cevaplar bekliyorum çevrenizden sizden aynı sıkıntıya kaluıp çözüm bulan var ise buraya paylaşılırsa çok iyi olur hala aynı skıntı devam etmekte...

Debriyaj kavramada sıkıntı yok fren sisteminde tutma engelleme gibi bir durum yok lastikler sıfır bar seviyelerinde sıkıntı yok BUNLARDA MİNİMUM OLSA YAKITA ETKİ EDEBİLİYOR yani bunlardada sıkıntı yok bilemiyorum yanii bir ümit bekliyorum :(