Yakıt Tavsiyesi

royalguard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Erzurum'da yaşamaya başladım, fakat buradaki istasyonların yakıtları hiç belli olmuyor. 1.5 dci kullanıyorum ama dpf tıkanmış temizliğini yaptırdım usta bana yakıt aldığın istasyonu değiştir dedi. Ben de oldum olası Shell Nitro kullanırım. Ama usta yakıtın çok kötü deyince şaşırdım.
Erzurum'da olan varsa bilir -30, -40'lara gelmeye başladı sıcaklıklar, ve bu sıcaklıklarda hem kaliteli hem de donma noktası düşük dizel yakıt satan bir istasyon arıyorum, bilindik bir Shell'den alıyordum burada ama su bile çıktı yakıtta, bilgisayara bağlayınca gözüktü.
Firmaların kendi işlettikleri istasyonlarda yakıt kaliteli oluyormuş ama Erzurum'da bunu bulma şansım yok çünkü daha yeniyim burada.
PO iyi, OPET iyi diyenler var karar veremedim.
Önerilerinizi bekliyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O sogukta malesef kapali garaj olmadiktan sonra mazotun donmasini engellemek zor.2 sene karsta dizel arabayla yasadim surekli donuyordu.ozellikle eksi 25 in altinda.mazota gazyagi eklemek ise yarar diyorlardi bulamadagim icin bisey diyemem.

royalguard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla kapalı garaj malesef yok, keşke olsa. Erzurum'da denetimi iyi yakıtı kaliteli olan bir istasyon varsa o da işime gelir. Ben Shell'i iyi bilirdim ama ustalar PO, Opet falan deyince şaşırdım işte size sorma gereği duydum.
Tabi bir de hangi istasyon olduğu da çok önemli Shell iyi diye benim aldığım yakıt uyduruk çıktı.

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben po dan alıyorum,gayet iyi ama soğuklara bir çare bulamazsın.

ALİ GÖK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
PB den hopiyle 200 tl lik mazota 10 tl kazandım devam da edeceğim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erzurumda hyundai yetkili servisi yaninda opet varsa ordan alin.karsta vardi ayni sirkete ait hatta erzurumdaki de ayni sirketindi.servisin istasyonu oldugu icin hile yapamazlar bir bakin.erzurum tortum yolunda opet cihan petrol var duruyorsa ona bakin.

royalguard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erzurumda hyundai yetkili servisi yaninda opet varsa ordan alin.karsta vardi ayni sirkete ait hatta erzurumdaki de ayni sirketindi.servisin istasyonu oldugu icin hile yapamazlar bir bakin.erzurum tortum yolunda opet cihan petrol var duruyorsa ona bakin.

Tamamdır teşekkür ediyorum. Şimdilik PO Eurodizel aldım mesajı görmemiştim. Bir dahakine dediğiniz yere bakacağım.

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erzurumda var mı bilmiyorum ama biz sıcak memlekette TP den alıyoruz.Yetkili satıcı tavsiye etmişti.Bir ara shellden aldım geri tekrar TP ye döndüm.