Yakıt tüketimi arttı neden?

4Marilyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de artti suan ortalama 6.2-6.5 lt arasinda 1.5 dci 90bg S&S..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sen nasıl başarıyorsun bunu:) ben her 100km de bir sınırlıyorum degerleri ona göre yakıt hesaplaması yapıyorum

"km/alına yakıt" formülü en doğru orandır. 100 km periyoduyla sıfırlamak ortalamayı değişken kılar

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dur kalk yapıyorsan normaldir bizim aracın kasası daha ağır olmasına rağmen motor aynı 6.5 civarı yakıyor gerçi ben o yol bilgisayarı zımbırtısına inanmıyorum en güzeli yapılan km yi kaç lt depo mazot aldıysa ona böleceksin 2-3 kuruş yanılma payı yapıyor yol bilg. bu şekilde hesapladığımda kullanıma göre değişiyor bir ara 29 kuruş yakmıştı yakıtı değiştirmiştik şuan 27.5 28 krş arası yakıyor

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sen nasıl başarıyorsun bunu:) ben her 100km de bir sınırlıyorum degerleri ona göre yakıt hesaplaması yapıyorum

Aslında fazla birşey yapmıyorum. ECO modu genelde kapalı oluyor fakat vites uyarılarına birebir uyuyorum. Start&Stop'da sürekli devrede. Onun haricinde sakin sakin kullanıp ani fren ve kalkışlardan kaçınıyorum. Aslında normal sürüş karakterim bu o yüzden ekstra birşey yapmıyorum açıkçası :)

Jachlayans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğuk havanın etkisi tartışılmaz ama kışlık lastiklerde tüketimi arttırır.