Yakıt Tüketimi (çok acil,lütfen ilgilenin)

derles63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaşlarım,
Arabam 33 lt tüple anca 190 km şehir içi gidiyor,geçen ay almıştım arabayı r19 1.6 karbüratörlü (hava filitleri +subap ayarı+gaz ayarı) yaptırdım,sadece usta debriyaj bilyesinden ses geliyor.bevriyaj seti degişmesi lazım dedi,bende degişmedim.(devriyaj bilyasından ses geliyor,bide devriyaj sert) bu sorun yakıtı bukadar etkilermi lütfen bilgilendirirmisiniz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Debriyaj balatası eskimişse motorun gücü verimli olarak tekerlere aktarılamaz ve sende gitsin diye daha fazla gaza basarsın bu da yakıt tüketimini arttırır...

derles63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki bu kadar artırırmı

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazdiklariniza bakilirsa sizin istediginiz bana nokta atisi bir oneri soyleyin yapayim ve aracim az yaksin. Araci da surekli kullandiginiz ve cebinizden surekli fazla fazla para ciktigi icin de konu bu kadar acil

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yakıt mevzusu biraz karışık
Şunu yaparsan hoop şöyle düşer demek zor. Debriyaj balatası tabiki etkiler ; motor gücünü aktaran mekanizma sonuçta ama iyice bağırıp gitmeme durumu olmadıkça fazla etkilemez.
Yakıt mevzusuna gelince; Motor durumu,kullanım şekli,hava sıcaklığı, lpg beyin durumu, karbüratör durumu, lpg mikser türü, buji- distiribütör, lpg aldığınız yer vsvs aklıma gelenler bunlar

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor calisir vaziyette frene sertce basili tut. Ayni anda sag ayaginin ucuyla gaz pedalina da basili tut. Debriyajdan yavasca cek ayagini stop etme noktasina geliyormu. Stop edecek gibi olmuyorsa debriyaj bitik tir ve degismesi gerekir yok stop etme noktasina geliyorsa debriyajin saglamdir. Diger yakiti etkileyen olaysa relanti ayarinin yuksek olusu bujilerin eski olusu hava filtresinin kirlenmesi hava yakit karisiminin duzgun olmayisi. Avans ayari vs gibi.