yakıt tüketimi

mnkalender

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birebir aynı arabaya sahibim şehir içinde dikkat edersem 5.8-5.9lt yakıyor, hafif seri kullanırsam o rakam 6.8lt civarı oluyor, seri kullanırsam 8.8lt.

90la bende 3.9-4.0lt 110da 4.8t civarı, 120de 5.5 en kötüsü 140da başlıyor 140 üzeri dedimmi 6-7lt hatta 8ltye kadar çıkabiliyor.

aracın önceki şöförü ben değilim ,keşke ben olsaydım adam gibi açardım,kullanırken dikkat ederdim. şaka gibi gelecek ama aracımın hiçbir problemi olmadığını iddia ediyor servisler, şu an sizin rakamları görünce adeta çıldırıyorum.

sizde 2800rpm üzerinde 2800e kadar çıkan motor sesinden çok farklı bir ses çıkıyorumu, sanki 2800 rpm demişken birden çok zorlanıyor gibi?

sizdede 140 üzerinde araç zorlanmaya başlıyor ve 150den sonra bu iyiden iyiye fark edilir hale geliyormu?

aracınız ile yakaladığınız en son hız nedir? ben hafif yokuş aşağı yolda bu araçla en fazla 176 gördüm, aynı yolda bir önceki düz vites 1.5 dci iconum 196 demişti :(

lütfen ama lütfen aracınızı çok düzgünce kullanın, edc bilinenin aksine öyle çokda sağlam bir şanzıman değil şikayet ve çözümsüz bir sürü araç var ve özellikle citroen,ford ve renaultun kullandığı bu Getrag 6DCT250 şanzıman konusunda (hepsindede aynı şanzıman birebir) Renault tamiri ve çözümü konusunda uçuk bir seviyede geri ve pahalı kalıyor.

şanzıman ile ilgili dikkat edilmesi gereken en büyük husus trafik, eğer aracınız uzun bir kırmızı ışıkta kalırsa, ağır trafikte sıkışırsa bu iki durumdada olabildiğince vitesi P yada N moduna alın ve aracı ilerletecekken D ye takın. aracı D modunda bırakarak frenle ışıklarda ve trafikte bekleme yapmayın.

Uyarınız için teşekkür ederim zaten ben aldığım günden bu yana kırmızı ışıklarda ve yoğun trafikte boşa alıyorum. Hız konusuna gelincede düz bir yolda 4 kişi ile ve bagaj dolu bir şekilde 182km/h gördüm bıraktım daha artacaktı ama yolun müsaitliği bozulmuştu. Aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.