Yakıt tüketimi

mstfkbr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar captur yakıtını şehir içi ve şehir dişi nedir bilen var mı 1.5 dizel araçlar söylüyorumm

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyefendi7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 Dizel Otomatik için Şehir içi 5.5-6 arası, şehir dışı 4,5 ortalama.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

26Nirvana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9 günlük tatilden döndüm. 1.650 KM yaptım. bodrum, akyaka, marmaris geze geze dolaştım. güzel koylara girdim çıktım. bilen bilir hep inişli çıkışlı yollar. aracın bagajı ve arka koltukları doluydu bazı yerlerde kampda kurdum. klima hep açık ve eko mod kapalıydı. Eve geri döndüğümde tekrar depoyu fulledim KM de 0,233 kr yakmış. bence iyi. uzun yollarda 130 140 basarak geldim gittim. 1 gün 6 saat araba sürmüşüm =) araç hakkını verdi maşallah.

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Şehiriçi ortalama 45 lt ile 967 km yol yapmıştım 4.6 / 100 km de
a89af168cbae0f4a8b5f2926d4c043ae.jpg

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyefendi7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt tüketimsiz mesafenin anlamı, gaza basmadığı süre yani. toplamda 967km'nin 258km'sini gaza basmamış arkadaş, gaza basmayınca yakıt harcamıyor araç.

Merhaba yakiy tuketimsiz km ne anlama geliyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
yakıt tüketimsiz mesafenin anlamı, gaza basmadığı süre yani. toplamda 967km'nin 258km'sini gaza basmamış arkadaş, gaza basmayınca yakıt harcamıyor araç.
Ek olarak araç viteste olmalı motor tekerden aldığı güç ile döndüğü için yakıt harcamıyor

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
size katılıyorum.
mesela ben ilerdeki ışıklar varsa,kırmızı yanıyorsa veya trafiğin yavaşladığını hatta durduğunu gördüğümde gazdan ayağımı çekerim çok önceden.
ayrıca yokuş aşağı inerken mutlaka vitesi düşürerek inerim, fren pedalına nerdeyse hiç basmam.yokuşun eğimine göre 3, 2 hatta bazen 1.vitesle indiğim olur dik yokuşlardan.Araç kompresör-motor freniyle güvenli bir şekilde iner yokuş aşağı.Bazı otomobillerde yokuş destek sistemi vardır,bu bizim yaptığınızı otomatik olarak yapar. (bizim düşük vitesle indiğimiz gibi..)

şunuda belirteyim (motor freniyle inerken) aracın motoru yüksek devir nedeniyle bağıracak,aşırı sesli çalışacaktır.bu sizi korkutmasın, aksine faydalıdır hatırlatmak isterim..