Yakıt ve akü sorunu ???

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende yakıt sorunu hala devam ediyor geçen servise gittim öğleden sonra olduğu için birde servis yoğun olduğu için bakamadılar gerçi bana bakmak istemediler gibi geldi usta yakması normal diyor bu motorun niye dizel almadın sonra ustaya çattım 0,9 motorun bu kadar yakması normal mı dedim ya bi çözüm bulun yada lpg konusunda bize yardımcı olun düşündü ve müsait bir günde erkenden getir dedi yakıt bu şekilde devam ederse lpg konusunda da yardımcı olacaklarını söyledi aracın garantisdinin yine devam edeceğini sadece subap konusunda birşey yapamayacaklarını söyledi... sorun devam ederse lpg kesin artık...

KaanKurumbay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 touch kullanıcısıyım. 200 tl'ye fulleniyor şehir içi 700 km yol gidiyor. bu araçtan önce tüplü şahin kullandığım için pek de etkilemiyor beni alışkınım nasılsa çok yakan arabaya. :D

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yakıt konusundaki sorunun araç kullanma tarzınızdan kaynaklandığını sanıyorum.bu araç motoru malum 1,2 ve 75 hp. sakin kullanım isteyen bir motor.tavsiyelerim şunlar olacak. öncelikle vites değişim uyarılarına uyun.ani gaz ve fren olayından kaçının.hızlanma sırasında gaza aşırı yüklenmeyin, çünkü kitabi değeri 15 sn. bunun altına inemezsiniz. tüm bunlardan sonra kendi değerlerimi paylaşayım. aracım 5000 km.de.şehir içi tüketim ortalama 7,2 lt. şehir dışı da 5,6 lt. fabrika değerlerine yakın. (bunlar yol bilgisayarı degeridir.) km ile yaptığım kontrol de ise izmir-düzce arası 576. km yol 30 lt. benzin ile gidildi.ortalama sarfiyat 26 krş. çıktı.(yaklaşık 1 ay önce.) ortalama 100 km. hız cıvarı yapacağınız yolculuklarda 2500-3000 devir ile bu değerlere ulaşacağınızı tahmin ediyorum. dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer husu araç 60 km. de 5 vites istiyor. eski alışkanlık 90-100 e ulaşınca 5e atarsanız buda benzin sarfiyatını artıracaktır.umarım yararlı bir paylaşım olmuştur

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1,2 icon sahibiyim.50 Tl ile şehir içi çok rahat 150-160km yapıyorum.Arada yapıtırmalar 0-100 denemeleride var yani.Ama bu arkadaşın sorununa gelince korkunç bir rakam.Vanalı egzoz olsuğunu söyledi vanayı açıp sol şeritten kaçıyor herhalde turbolu seste hoşuna gidiyorsa.Neyse şaka bir yana Egzoz sistemi ilave onarımla sistemdeki bazı müşir ve işlevlerin doğru çalışmamasına ve yanmamış yakıtın çoğalmasına neden olur.Vana ne kadar kapalı olsada son susturucuda da müdahale varsa bu nedenle yakıt artabilir.clio 1,2 tip motora sahip araç 50 tl ile benzin de bu rakamlarda dolanırken 140-160 km arası km yapamazsa sıkıntı var demektir.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yakıt konusundaki sorunun araç kullanma tarzınızdan kaynaklandığını sanıyorum.bu araç motoru malum 1,2 ve 75 hp. sakin kullanım isteyen bir motor.tavsiyelerim şunlar olacak. öncelikle vites değişim uyarılarına uyun.ani gaz ve fren olayından kaçının.hızlanma sırasında gaza aşırı yüklenmeyin, çünkü kitabi değeri 15 sn. bunun altına inemezsiniz. tüm bunlardan sonra kendi değerlerimi paylaşayım. aracım 5000 km.de.şehir içi tüketim ortalama 7,2 lt. şehir dışı da 5,6 lt. fabrika değerlerine yakın. (bunlar yol bilgisayarı degeridir.) km ile yaptığım kontrol de ise izmir-düzce arası 576. km yol 30 lt. benzin ile gidildi.ortalama sarfiyat 26 krş. çıktı.(yaklaşık 1 ay önce.) ortalama 100 km. hız cıvarı yapacağınız yolculuklarda 2500-3000 devir ile bu değerlere ulaşacağınızı tahmin ediyorum. dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer husu araç 60 km. de 5 vites istiyor. eski alışkanlık 90-100 e ulaşınca 5e atarsanız buda benzin sarfiyatını artıracaktır.umarım yararlı bir paylaşım olmuştur

60 km hızda 5 . vitesi nasıl istiyor anlamadım...70-80 arası hızda 4. vites normaldir...motor bu kadar zayıfsa bu kasa ve ağırlıktaki aracın çok yakmasına üzülmeyin...

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites değiştirme uyarısı var araçta. vitesi büyütme işareti veriyor. ayrıca aracın kitabında gerekli torku yanliş hatırlamıyosam 1650 devirde elde ettiği yazıyodu. sık sık vites değişimini önlemek için böyle geliştirilmiş.

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 1.2 touch war full depo şehir ici 800 şehir dışı 1200 km yapıyorum 2500 3000 devir arası ..evet 60 km de vites uyarısı geliyor aynen

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 1.2 touch war full depo şehir ici 800 şehir dışı 1200 km yapıyorum 2500 3000 devir arası ..evet 60 km de vites uyarısı geliyor aynen

yoooook artıkkkkk :))) şehirdışı sadece ve sadece 3.7 litremi yakıyorsunuz. fabrika değerlerinden bile 1 litre aşağı. hocam bir yanlışınız olmasın. uzun yol 950-980 km falan normalde 1200 km çok fantastik oldu :))

hayrano

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadasin araci dizeldir. Dizel araclar 1200 gorur sehir disi benzinli icinse hayal tabiki rampa asagi 1200 km bulursaniz ona bisey diyemem :)

hayrano

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 touch kullanıcısıyım. 200 tl'ye fulleniyor şehir içi 700 km yol gidiyor. bu araçtan önce tüplü şahin kullandığım için pek de etkilemiyor beni alışkınım nasılsa çok yakan arabaya. :D

200 TL ye nasil fulleniyor. Benzinin litresi ne kadar kac litre deposu var 45 litre degilmi? dun doldurdum 4.37 de mazot 211 lira tuttu 48 litre gibi birsey yapti. Mazot benzinden ucuz nasil doluyor 200 e bende merak ettim simdi.