Yan aynalar çalışmıyor, yardım

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane coupe 2000, 2,0 ide aracımın dün teybini söktüm ama işimiz bitmediği için takmadan yola çıktım. Yan aynaları ayarlayayım dedim, ama hiç hareket yok. Aracın sigortlarını baktım, herhangi bir sorun göremediğim gibi, direksiyonun altındaki sigortlarda yan aynalarla ilgili sigortayı tam bulamadım. Kutunun içinde yan ayna rezidansı gibi bir işaret var, onun sigortası da sağlam. Gerçi aracın teybini takınca o da çalışmadı (sorun teypden) ama, aynalar da hala çalışmıyor. Teyple beraber aracın bilgi ekranı (saat, sıcaklık vs olan) da karardı tabii.
Sorun sigortalardansa hangi sigorta olabilir? Değilse sorun hakkında bilgisi olan var mı acaba?
İyi günler dilerim.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta sorunu var zannedersem,hiç çalışmıyorsa hareket etmiyorsa enerji gelmiyordur.Bilgi ekranıda en azından saat ve sıcaklık göstergesi çalışması lazım teyip olmadan bile teyibi sökerken büyük ihtimalle kablolar kısa devre yaptı

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, daha önceden araçta telefon tertibatı avrdı, onu söküp bazı kabloları bantlamıştım. Eğer bantlar çıkmışsa, temas olmuş olbilir. Sanırım bir elektirikçinin yolu göründü. Gidelim bakalım elektirikçiye. Cevap için teşekkürler.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, daha önceden araçta telefon tertibatı avrdı, onu söküp bazı kabloları bantlamıştım. Eğer bantlar çıkmışsa, temas olmuş olbilir. Sanırım bir elektirikçinin yolu göründü. Gidelim bakalım elektirikçiye. Cevap için teşekkürler.

En doğrusu elektrikçiye göstermek. Daha öncede ellenmiş üstüne radyo sökümü hangi kablo nerden söküldü nereye bağlanıcak araç başında olmadan bilinmez.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Çakmak ta çalışmıyor olabilir,onun bağlı olduğu sigortaya bak birde...

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim daha önceki aracımda sıvı temasından dolayi joystick hasar görmüştü. Belki denk gelmiştir bi bakın bence.

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm cevaplar için teşekkürler, yarın kşam üstü ustaya götürebileceğim. Çakmak dahil sigorta ile ilgili tüm parçalar çalışıyor. Bir de şunu sorabilir miyim. Geri vites lambası yanmıyor, sigortasını ve lambalarını değiştirdim ama hala yanmıyor. Müşürden falan diye yzmış bazı arkadaşlar önceki mesajlarda, bu aracın müşürü kaç TL'dir, bilgisi olan var mı acaba?
Ayrıca uygun fiyatlı cd changer arıyorum.
İyi geceler

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geri vites müşürü 15 lira civarında...

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim mustafa bey

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
coupe'lerin elektrikli ayna, bilgi ekranı ve teyp olarak üçünün de sigortası aynı. attığı zaman üçü birden gidiyor. bende de sarsıntıdan dolayı 2 kez attı o sigorta. sigorta kutusunun üzerinde bunlardan birini belirten bir simge yok, elektrikçi zor bulmuştu. teypteki kablolar kısa devre yaptığı zaman bu sorun oluşuyor. sigortayı değiştirip kısa devre yapan kabloları bantlayınca üçü de düzelmişti bende. sizdeki de aynı sorun olmalı.